Ana sayfa » iPad » iPad Air 4 için ilginç iddia! iPad Air mi kaldı Apple?

iPad Air 4 için ilginç iddia! iPad Air mi kaldı Apple?

iPad Air 4 için ilginç iddia! iPad Air mi kaldı Apple?

Apple’ın iPad Air 4 modeli için bugün ilginç bir iddia geldi. Apple inadını yenip Lightning’den tamamen vazgeçecek gibi görünüyor.

Apple bir dönem uygun fiyatlı iPad politikası kapsamında iPad Air modeli ortaya çıkmıştı. Daha sonra normal iPad serisinin fiyatının daha uygun olması ile Air serisinin rafa kaldırıldığı düşünülmeye başlanmıştı. Ancak bugün gelen bilgilere göre; Apple bu yıl karşımıza iPad Air 4 ile çıkacak.

iPadiPad Air – iPad Pro olmak üzere tablet segmetini üçe bölecek olan Apple, bu sefer inadını komple yenecek gibi görünüyor. iPad Pro ile yılların Lightning girişinden vazgeçip USB-C kullanmaya başlayan Apple, bunu 4. nesil iPad Air modelinde de devam ettirecek gibi görünüyor.

Apple analisti Ming Chi Kuo geçtiğimiz günlerde 2020’nin ikinci yarısında 10.8 inçlik bir iPad’in ve 2021’in ilk yarısında 9 inçlik bir iPad mini modelinin piyasaya sürüleceğini açıkladı. iPad Air 4. nesilin, daha ince çerçeve, daha büyük ekran ve Face ID ile geleceği söyleniyor. Ancak iPad Pro’da yer alan LiDAR sensör fiyatı daha da yükseltmemek adına bu modelde yer almayabilir.

iPad Air 4

Ünlü analist Ming Chi Kuo; iPad mini modelinin ise daha uygun fiyatlı olacağını ve bu yüzden bazı yeni özelliklerden feragat edileceğini söylüyor. Örneğin; mini modelde eski ekran/kasa tasarımı kullanılacak ve Face ID yer almayacak.

Türkiye’de 2.499 TL‘ye rakipsiz bir şekilde satılan 7. nesil iPad, şu an tartışmasız en iyi tablet alternatifi. Ancak iPad mini ile 2.499 TL bandından 1.999 TL bandına fiyat çekilebilirse, Apple tablet alanındaki tekelliğini daha da güçlendirecektir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.