Ana sayfa » Mobil » Orta segment yıkılıyor! İşte AnTuTu testlerine göre en iyi orta segment telefonlar!

Orta segment yıkılıyor! İşte AnTuTu testlerine göre en iyi orta segment telefonlar!

Orta segment yıkılıyor! İşte AnTuTu testlerine göre en iyi orta segment telefonlar!

Her ay açıklanan en iyi orta segment akıllı telefonlar listesi, bir kez daha haberlerimiz arasında kendine yer buldu. İşte Mayıs ayının Android kralları!

AnTuTu Benchmark‘ın her ay yayınladığı “En performanslı orta segment Android telefonlar” listesi, bu ay da bizleri karşıladı. Mayıs ayı baz alınarak oluşturulan liste sayesinde adeta Arap saçına dönen akıllı telefon pazarında en iyi orta segment cihazları görebilirken, akıllardaki soru işaretleri de giderilmiş oluyor. Peki orta segmente hangi cihazlar damga vuruyor? Gelin bir bakalım…

Orta Segmentte Lider OPPO!

Orta segmentin en performanslı Android telefonları listesini incelediğimiz zaman, şaşırtıcı sayılabilecek veriler ile karşılaşıyoruz. Öyle ki orta segmentin en performanslı cihazı olarak karşımıza çıkan OPPO Reno 3 5G, üst segmentte var olan Snapdragon tekliliğine pranga vurarak MediaTek Dimensity 1000L‘nin ne kadar güçlü olduğunu hepimize gösteriyor. Özellikle MediaTek yongalarına kullandığı için sürekli tepki gören OPPO’ya da fazlasıyla yardımcı olan bu liste, “MediaTek çöp abi ya!” diyen tayfaya da adeta cevap niteliği taşıyor.

En iyi orta segment cihazlar (Android)

En iyi orta segment telefonlar (Android)

OPPO Reno 3 5G’yi takiben ikinci sıradan listeye dahil olan Honor 30 ise ülkemize giriş yapmayan güçlü cihazlardan biri olarak dikkat çekiyor. Yonga tarafında listeye üçüncü sıradan giren Huawei Nova 7 ile birlikte Kirin 985‘i bizlere sunan cihaz orta segmentin enleri listesinde zirveye oynuyor. İlk üçün yanı sıra dördüncü ve beşinci sıradan listeye giren Honor 30S ve Honor 10X de, tıpkı ikinci ve üçüncü cihazlar gibi Kirin imzalı yongalardan güç alıyor. Kirin 820 ile dördüncü ve beşinci sıradan listeye giren bu iki cihazı da, yine Kirin 820 yongalı Huawei Nova 7 SE takip ediyor. Bu sayede orta segment akıllı telefonlar arasında en performanslı altı cihazın beşi, Huawei’nin ürettiği yongalardan güç alıyor.

Listenin kalanında ise orta segmentin en dikkat çekici yongalarından olan Snapdragon 765G ve Samsung‘un üretimini gerçekleştirdiği Exynos 980‘den güç alan cihazlar yer alıyor. Bu cihazları incelediğimizde ise yedinci sırada Snapdragon 765G‘li OPPO Reno3 Pro 5G, sekizinci ve dokuzuncu sırada Exynos 980‘li Vivo S6 5G ve Vivo X30 5G, onuncu sırada ise yine Snapdragon 765G‘li Redmi K30 yer alıyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.