Ana sayfa » Mobil » OnePlus Z GeekBench’de görüldü! Orta segmente ilk adım atıldı!

OnePlus Z GeekBench’de görüldü! Orta segmente ilk adım atıldı!

OnePlus Z GeekBench’de görüldü! Orta segmente ilk adım atıldı!

Çin’in teknoloji devi OnePlus, bir süredir planladığı orta segment macerasına çok yakında OnePlus Z ile atılacak! Peki şirket bu cihaz ile neler sunacak?

Nisan ayında tanıtılan ve birçok sorun ile sürekli gündeme gelen OnePlus 8 serisi, şirketin orta segmente yatırım yapmasına kısa süreliğine engel olmuştu; ancak son veriler, OnePlus’ın çok yakında orta seviye bir cihaz ile pazara giriş yapacağını gösteriyor. Özellikle son dönemde ekran problemleri ile gündeme gelen şirket, bu kez de geçtiğimiz haftalarda MediaTek Dimensity 1000 yongası ile gelmesi beklenen OnePlus Z‘nin GeekBench testlerine girmesiyle birçok insanı heyecanlandırdı. Heyecanlandırdı heyecanlandırmasına da, birkaç soru işaretini de akıllarda bıraktı. Peki ne mi o soru işaretleri? Gelin bir bakalım…

OnePlus Z

OnePlus Z Dimensity 1000 ile mi? Snapdragon 765G ile mi Gelecek?

Son zamanlarda MediaTek’in yeni ve güçlü yongası ile sık sık anılan OnePlus Z, bugün GeekBench testlerine Snapdragon 765G ile göz kırptı. Bu da, orta segmente giriş yapması beklenen OnePlus’ın nasıl bir tercih yapacağını birçok insana merak ettirdi. Sonucunda da birtakım teoriler, OnePlus Z’nin üzerinde yoğunlaştı. Bu teorilerden en çok dikkat çekeni ise, şirketin Snapdragon 765G yongalı bir cihazı 300 dolar bandından, Dimensity 1000 yongalı bir başka cihazı da 400-500 dolar bandından piyasaya süreceği. Aynı zamanda bu iki cihazın da aynı seriye ait olacağı. Tüm bunların henüz teori aşamasında olduğunu tekrar hatırlatarak OnePluz Z’nin GeekBench skorlarına bir göz atalım…

OnePlus’ın yeni orta segment cihazının GeekBench testlerinde 12GB RAM kapasitesinin yanı sıra 1.80GHz hıza sahip sekiz çekirdekli Snapdragon 765G (?) yongasıyla boy gösterdiğini görüyoruz. Cihaz, bu teste göre tek çekirdekte 612, çok çekirdekte ise 1956 puan alarak orta segmentin yeni ve güçlü adayı olacağını çok çok öncesinden gösteriyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.