Windows Haziran 1, 2020 15:00

Windows 10 2004 güncelleme sorunu ile gündemde!

Windows 10 2004 güncelleme sorunu ile gündemde!

Windows 10 2004 güncellemesi bazı bilgisayarlara yüklenemiyor. Peki, bu sorun sizden mi kaynaklı yoksa Microsoft’tan mı? İşte detaylar.

Yazılım ve teknoloji devi Microsoft geçtiğimiz günlerde Windows 10’un 2020 yılındaki en büyük güncellemesi olan Windows 10 2004 sürümünü yayınlamıştı. Bir takım sorunlar ile gelen bu güncellemeyi yükleyen kullanıcılar isyan etmişti. Ancak bugün gelen bilgilere göre; güncellemeyi yükleyemeyen kullanıcılar da isyan etme noktasına gelmiş durumda. Çünkü Microsoft, sebebi belli olmayan bir şekilde güncellemenin dağıtımını sağlayamıyor.

Windows 10 Mayıs güncellemesi olarak da geçen bu güncellemeyi yüklemek isteyen kullanıcılar; “Windows 10 Mayıs 2020 güncelleştirmesi yolda. Bu güncelleştirmeyi uyumlu cihazlara sunuyoruz ancak cihazını henüz tam olarak hazır değil. Cihazınız hazır olduğunda güncelleştirmeyi bu sayfada göreceksiniz. Şu anda herhangi işlem gerçekleştirmeniz gerekmiyor.” uyarısı alıyor.

Microsoft’un bu uyarıyı neden gösterdiği ise henüz bilinmiyor. Bu güncellemeyi son yıllarda üretilen bilgisayarların bile alamadığını belirtelim. Muhtemelen geçtiğimiz günlerde yaşanan sorunlardan dolayı Microsoft güncellemeyi fark ettirmeden geri çekmiş durumda.

Windows 10 2004

Windows 10’un son güncellemesini yüklemek için Ayarlar>Güncelleştirme ve Güvenlik>Windows Update bölümünden güncellemeyi denetle diyebilirsiniz. Ancak size tavsiyemiz bir kaç gün daha son çıkan güncellemeyi yüklememeniz yönünde olacak. Aksi durumda can sıkan hatalar ile karşılaşabilirsiniz.

Windows 10’un son güncellemesi ile gelen hatalara ise buradan ulaşabilirsiniz. Eğer bu hatalar benim için önemli değil diyorsanız güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.