Ana sayfa » Mobil » Google’dan şok açıklama! Android 11 için beklenmedik karar! Üzüleceksiniz!

Google’dan şok açıklama! Android 11 için beklenmedik karar! Üzüleceksiniz!

Google’dan şok açıklama! Android 11 için beklenmedik karar! Üzüleceksiniz!

Google, koronavirüs salgınından etkilenmeye devam ediyor. İnternet ve teknoloji devi Android 11 Beta sürümünün ertelendiğini açıkladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alana koronavirüs pandemisinden dolayı karantina süreci başlamış ve birçok teknoloji etkinliği ertelenmişti. Bu salgından ne büyük yara alan firmalardan olan Google, bu süreçte uygun fiyatlı Pixel 4a modelini ve Android 11 etkinliğini ertelemişti. Türkiye gibi Haziran ayında normalleşme sürecine geçen Google, online olarak etkinlik düzenleyeceğini duyurmuştu.

3 Haziran 2020 tarihinde düzenlenecek olan etkinlikte Android 11’in yenilikleri hakkında tüm detaylar paylaşılacak ve Beta sürecine başlanacaktı. Ancak Google, bugün üzücü haberi Twitter hesabından paylaştı. Android Developers’ın Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuruda; “Size Android 11 hakkında daha fazla bilgi vermekten heyecan duyuyoruz. Ancak şimdi kutlama zamanı değil. 3 Haziran’daki etkinliğimizde tanıtılacak olan Beta  sürümünü erteliyoruz. Yakında Android 11’de daha fazlası ile döneceğiz.” açıklamasında bulundu.

Google’ın bu açıklamasının ardından yeni sürümün ne zaman geleceği ise henüz açıklanmadı. Beta sürecine hala geçemeyen bu sürümün bu gidişle 2020 sonuna doğru nihai sürüm ile Pixel 2 ve sonrası modellerine geleceği ön görülüyor. Eğer bu ertelemeler devam ederse, diğer Android telefonlar bu güncelleme ile çok daha geç tanışacak. Umarız Google bir yolunu bulur ve yeni sürümü bir an önce tanıtır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.