Ana sayfa » Mobil » Huawei P50 ve Mate 50 çareyi Amerika’da arıyor! Sonunda bu da oldu!

Huawei P50 ve Mate 50 çareyi Amerika’da arıyor! Sonunda bu da oldu!

Huawei P50 ve Mate 50 çareyi Amerika’da arıyor! Sonunda bu da oldu!

Yaşananlar sonrasında Huawei iyice köşeye sıkışmış durumda. Peki Huawei P50 ve Mate 50 için Huawei’nin çılgın planı ne? Huawei bakın neyin peşinde…

Huawei ve Amerika arasında yaşananları geçtiğimiz 1 yıl içinde sizlere detaylı ve taraf olmadan anlattık. Bu süreç özellikle Huawei açısından oldukça zorlayıcı geçmeye başladı. Zira Huawei Çin halkının desteği ile satışlarda bugüne kadar gerileme yaşamamış olsa da artık bu böyle değil. Önümüzdeki yıl tanıtılacak olan Huawei P50 ve Mate 50 serisi için Çinli üretici şimdiden kara kara düşünmeye başladı.

Zira Huawei‘nin çipsetlerini üreten TSMC Amerika baskısı sonrasında artık Kirin yonga setlerini üretmeyeceğini resmen duyurmuştu ve bu da Huawei‘nin köşeye sıkışmasına sebep oldu. Peki bu süreçten sonra sizce Huawei çareyi nerede arayacak?

Huawei P50 ve Mate 50 Snapdragon 875 ile gelebilir!

Bu iddia bizim değil ama hem Çin’de hem de Amerika’daki basın bunu dillendirmeye başladı. Bu konuşulmaya başlandıysa kısa süre içinde Huawei bununla ilgili bir adım atabilir. Huawei‘nin Amerikalı Qualcomm üretimi Snapdragon yonga setini kullanabilmesi için takdir edersiniz ki; Amerika’dan FCC‘den izin alması gerekiyor. Peki yaşananlar ortadayken bu izin alınabilir mi?

Aynı kaynaklar bunun da rahtlıkla alınabileceğini ortaya koyuyor. Zira Amerikalı bir yonga setinin Huawei telefonlarda kullanılması Amerika’nın da işine geleceği için yeni nesi P50 ve Mate 50‘de Google servisleri bile kullanılabilir…

Demedi demeyin…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.