Ana sayfa » Mobil » Zoom 5.0 güncellemesini seve seve yapacaksınız! Ya sev ya terk et

Zoom 5.0 güncellemesini seve seve yapacaksınız! Ya sev ya terk et

Zoom 5.0 güncellemesini seve seve yapacaksınız! Ya sev ya terk et

Bir süredir güvenlik sorunları ile uğraşan Zoom uygulaması Zoom 5.0 güncellemesi ile tüm sorunların üstesinden gelmeyi amaçlıyor. Peki gelebilecek mi?

Yaşanan pandemi sebebi ile hayatımız büyük ölçüde değişti. Değişen şeylerden birisi de çalışma hayatımız oldu. Bu aralar insanlar normalleşme sürecinde önlemleri bırakmaya başlasalar da birçok şirketin de toplantılarını (aynı ofiste olunsa bile) online toplantı olarak yaptığına şahit oluyoruz. Zoom bu noktada en çok kullanılan toplantı şekillerinden birisi. Güvenlik tarafında ise büyük sorunlar yaşayan Zoom kullanıcıları için Zoom 5.0 güncellemesi nihayet kullanıma sunuldu.

Bu güncelleme üzerinde ciddi anlamda çalışan Zoom güvenlik ekibi yeni güncellemenin 30 Mayıs tarihinde kullanıcılara sunulacağını ve bu tarihten sonra yapılacak tüm toplantıların bu güncelleme yapılmadan gerçekleştirilemeyeceği de resmen açıklandı. Yani aynen TeamViewer gibi yeni sürüme geçmeden programı açamayacaksınız.

Zoom

Zoom 5.0 online toplantı artık güvenli mi?

Açıkçası bu soruya cevap vermek bizim açımızdan mümkün değil ama yeni yapılan güncellemenin tamamen güvenlik üzerine olduğu da Zoom tarafından dile getiriliyor. Bu noktada Zoom’a güvenmiyorsanız size Google Meet uygulamasını tavsiye ediyoruz. Google serverları üzerinden yapılan bu uygulamanın da artık ücretsiz olduğunu hatırlatalım.

Her ne olursa olsun bu ve buna benzer görüşmeler online olduğu sürece saldırılara açık bir sistem olarak göze çarpıyor. Umarız pandemi bir an önce biter ve aşı bulunur da bunlar ile uğraşmak zorunda kalmayız…

Zoom, Teams, WhatsApp çöpe! Google Meet vallahi ücretsiz oldu!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.