Ana sayfa » Mobil » Samsung batarya konusunda ilginç bir adım atıyor! Sonunda be!

Samsung batarya konusunda ilginç bir adım atıyor! Sonunda be!

Samsung batarya konusunda ilginç bir adım atıyor! Sonunda be!

Samsung batarya konusunda geçmişe dönüyor. Orta segment Galaxy modellerinde değiştirilebilir batarya sistemi tekrardan kullanılabilir.

Akıllı telefon pazarında uzun zamandır yekpare kasa içerisinde konumlandırılmış batarya çözümleri kullanılıyor. Eskiden telefonların bataryaları arka kapağı çıkarıp kolayca değiştirilebiliyordu. Samsung batarya konusunda şimdi geçmişe dönmeye hazırlanıyor gibi görünüyor. Çıkarılabilir/takılabilir bataryaların çok yakında giriş ve orta segment Galaxy modellerinde kullanılacağına yönelik bugün ilk bilgiler geldi.

M-A013F model numarasına sahip bir Galaxy modelinde çıkarılabilir bir pilin kullanılacağı ortaya çıktı. Numarası EB-BA013ABY olan bu bataryanın 3.000 mAh kapasiteli olacağı görünüyor. Şimdilik bu bataryanın hangi modelde kullanılacağı ise sırrını koruyor.

Çıkarılabilir bataryanın en büyük avantajı, örneğin bataryanız artık ölmeye başladı. Gidip yenisini alıp, sadece arka kapağı çıkarıp bataryayı değiştirip telefonunuzu ilk günkü gibi kullanabilirsiniz. Mevcutta satılan telefonlarda batarya değişimi yapmak için telefonun yekpare kasasını zor bir şekilde açıp, bataryayı soketlerinden söküp değiştirmeniz gerekiyor. Bu da bazen yorucu ve tehlikeli olabiliyor.

Samsung batarya

İleride firmaların değiştirilebilir batarya sistemlerine tekrardan geri döneceğini düşünmüyoruz. Samsung, muhtemelen bu batarya sistemin Hindistan‘da satacağı bir modelde kullanacak. Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak Galaxy modellerinde yine yekpare kasa içerisinde batarya bulunacak.

İlk iPhone‘dan beri değiştirilebilir batarya kullanmayan Apple, batarya değişim ücretleri ile kasasını bir hayli doldurmuştu. Bu yüzden firmalar kendi gelir kapılarını kapatmak için değiştirilebilir batarya olayın girmeyecektir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.