Mobil Mayıs 29, 2020 16:00

Instagram, arttırılmış gerçeklik filtrelerine çığır açan yenilikler getiriyor!!!

Bir süredir arttırılmış  gerçeklik filtreleri üzerine çalışan Instagram, Spark AR platformu sayesinde hikayelere yepyeni özellikler getirecek.
Instagram, arttırılmış gerçeklik filtrelerine çığır açan yenilikler getiriyor!!!

Son zamanların en popüler sosyal platform uygulaması olan Instagram, her geçen gün kendini geliştirerek kullanıcılarının beğenilerini toplamaya devam ediyor.  Tabi ki bu uygulamada en çok tercih edilen özellikte hikayelerdir. Neredeyse tüm kullanıcılar, gün boyunca Instagram‘ın hikayeler bölümünden efektler oluşturarak anılarını paylaşıp kayıt edebiliyor. Ayrıca, geçtiğimiz günlerde getirilen canlı anketler ve müzik filtresi de şüphesiz herkesin beğenisini topladı.  Uygulamasına daha yeni özellikler sunmak için çalışan Instagram, bir süredir, hikayelerinde arttırılmış gerçeklik özelliklerini test ediyor. ABD‘li şirketin yakında sunacağı arttırılmış gerçeklik filtreleri şimdiden herkesi heyecanlandırdı.

Daha karmaşık filtreler Instagram Hikayelerinizi canlandıracak

Facebook‘un, yakında Instagram‘a ekleyeceği artırılmış gerçeklik filtrelerini kullanarak yaratıcılığınıza kanat verebileceksiniz.

Bu yeni getirilecek özelliklerden,  müziğe görsel olarak yanıt veren filtrelere hepiniz bayılacaksınız. Ayrıca Instagram, bu efektleri galerideki herhangi bir videoya’da uygulamanıza izin verecek. Buna ek olarak, yeni filtreler sadece Instagram’daki müziklerle uyumlu kalmayacak, aynı zamanda videolarda bulunan tüm seslere de tepki verecektir.

Buna ek olarak Instagram, içerik oluşturucuların en sevdiği filtreleri, AR Sticker ile tek tuşla oluşturulmasına olanak tanıyacak. Bu şekilde verimliliğiniz de daha çok artacaktır. Bu, yeni artırılmış gerçeklik filtrelerini aşağıda linkini vermiş olduğumuz, resmi Spark AR blog yayınında çalışırken görebilirsiniz .

Spark AR Blog sayfası için BURAYA tıklayın.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.