Mobil Mayıs 27, 2020 22:30

Xiaomi, 2020 sonuna kadar bombaları patlatacak!!! 6G ve çok daha fazlası

Çinli teknoloji devi Xiaomi, Redmi 10X'in tanıtımının ardından, 2020 yılının sonuna kadar başlatacağı yeni planını duyurdu. 6G ve çok daha fazlası geliyor
Xiaomi, 2020 sonuna kadar bombaları patlatacak!!! 6G ve çok daha fazlası

Akıllı telefon dünyasının en çalışkan isimlerinden biri olan Xiaomi, bildiğiniz üzere dün merakla beklenen Redmi 10X 5G modelini tanıttı. İddialı özellikler sunan bu telefon, aynı zamanda tasarım bakımından da oldukça beğeni topladı. Çinli üretici bu telefonun lansmanından sonra 2020 yılının sonuna kadar yapacağı planlarından bazılarını da  açıkladı.  Hedeflerini yüksekte tutmak istediğini belirten Xiaomi, 2020 yılının sonuna kadar 4G‘li telefonları tamamen terk edip, yerini 5G‘ye bırakacağını belirtti.  Bildiğiniz üzere son zamanların baş belası olan COVİD-19, şirketin  tedarik zincirini de epey olumsuz etkiledi. Bu nedenle Xiaomi‘nin fabrikalarında yığınla 5G cihazı kaldı.

Ancak, 5G üretimlerini daha da arttıracağını belirten Xiaomi, yakın zamanda fabrikalarına 250 Milyon Yuan destekte bulunacak.

Xinhua adındaki  web sitesinin diğer sorularını yanıtlayan Lei Jun , bu röportajda şirketin yakın gelecekteki planlarına biraz daha açıklık getirdi. Lei Jun‘a göre 5G,  4K ve 8K konferans, bulut oyunları (oyun akışı) ve otomatik pilot gibi sektörlerde devrim yaratacak. Buna ek olarak şirket, çığır açan teknoloji ve IoT cihazları ile yeni cihazlara da odaklanacağını belirtiyor.

Xiaomi bu röportajında, 5G akıllı telefon portföyünü genişletmesinin yanı sıra, 6G üzerinde uydu ve internet geliştirmeleriyle ilgili ön çalışmalara başladığını da duyurdu. Bu teknoloji, uzak yerlerde yaşayanlar için yakında en iyi çözüm olabilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.