Mobil Mayıs 26, 2020 15:00

Spotify, premium özellikler sunan korsanları avlamak için harekete geçti!!!

Popüler müzik dinleme platformu olan Spotify, bugünden itibaren premium özellikler sunan korsanları avlama kararı aldı
Spotify, premium özellikler sunan korsanları avlamak için harekete geçti!!!

Son yılların en popüler müzik dinleme platformu olan Spotify, korsan araçları kaldırmak için bugün Google‘a telif hakkı emri verdi. Bu telifler,  Android evreninde Spotify Premium işlevlerini ücretsiz olarak APK şeklinde sunan kişi ya da kuruluşlar için geçerli olacaktır. Spotify’nin bu talebinden sonra Google, PC veya Android’de bu tür programları paylaşan bağlantıları engellemeye başlayacak. Bunun ortadan kaldırılmasını isteyen Spotify ise açıklamalarında, bu tip  kişilerin hileli araçlar kullanarak bizim platformumuzdan gelir elde etmesini engellemek  istiyoruz dedi.

Bildiğiniz üzere geçmişte, Spotify‘ın ücretsiz sürümleri internette, özellikle YouTube‘da oldukça düzenli bir şekilde paylaşıldı.  Bunun üzerine birkaç kötü niyetli üretici de, görüntüleme elde etmek için bu araçlardan yararlandı. Şimdi ise bu tip korsanlardan kurtulmak istediğini belirten Spotify, Google’dan  korsanları engellemek için yardım istediğini duyurdu.

Spotify dünyanın en popüler müzik akış platformudur

Spotify’ın şu anda 286 milyon ücretli abonesi var. Bu abonelerin çoğunluğu ABD‘ye kıyasla Avrupa’dan geliyor. Çünkü ABD’li kullanıcılar genellikle, kendi ülkesinin platformu olan Apple Music’i kullanıyor.Ancak, her ne olursa olsun Spotify, Küresel olarak en popüler platform ünvanını korumaya devam ediyor. Ayrıca, Spotify  podcast’lerin tercih ettiği bir platform olduğu için genel olarak daha çok ilgi görüyor.

Peki sizler hangi müzik platformunu tercih ediyorsunuz? Yorumlarda bizleri belirtin.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.