Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 26, 2020 9:00

Koronavirüs sonrası garsonluk bitiyor mu? Artık robotlar var

Koronavirüs sonrasında hayatımız büyük bir değişikliğe uğrayacak. Buı değişim sonrasında yeme içme alışkanlıklarımız da tamamen değişecek...
Koronavirüs sonrası garsonluk bitiyor mu? Artık robotlar var

Koronavirüs pandemisi sonrasında hayatımız büyük bir değişikliğe uğradı. Şu anda bile tüm ülke olarak evlerimize kapanmış bir durumdayız ve bayram sonrasında sokağa çıkmayı dört gözle bekliyoruz. COVID-19 sonrasında hayatımızın da normalleşmeye başladığı bir dönmeden geçiyoruz. Yavaş yavaş normalleşme başladı ve umarız bu normalleşme süreci ikinci dalganın gelmesine de sebep olmaz.

Güney Kore yaşanan pandemiyi ilk atlatan ülkelerden birisi. Sadece 11 bin kişiye virüs bulaştı ve ülkedeki toplam ölüm ise 267 rakamında kaldı. Güney Kore bu noktada virüs ile en iyi baş eden ülke pozisyonunda ve bugün de yine bu pandemi sonrasında hayatı normalleştirmeye çalışan bir çalışma ile karşımızda.

Bir kahve dükkanından gelen görüntüler bu dükkandaki müşterilere robotların hizmet ettiğini gösteriyor. Kapıdaki kahve makinesine önce siparişinizi giriyorsunuz ve ödemenizi yaptıktan sonra masaya oturuyorsunuz. Daha sonra da robotlar sizin masanız kahvelerinizi el değmeden getiriyor.

Kısa bir süre içinde ülkemizde de restoranlar ve kafeler açılacak. Haydi buralarda sosyal mesafe kuralına göre oturacağız ve müşteriler arasında diyelim ki 2,5 metre mesafe olacak. Peki bize içeceğimizi ya da yemeğimizi getirecek garsonlar, aşçıların durumu ne olacak? Bu pandeminin bir an önce ilacının ya da aşısının bulunması gerekiyor. Yoksa bu şekilde hayat geçmez dostlar…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.