Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Apple dünya çapındaki mağazalarını yeniden açmaya başladı! Hayat gerçekten normale dönüyor mu?

Apple dünya çapındaki mağazalarını yeniden açmaya başladı! Hayat gerçekten normale dönüyor mu?

Apple dünya çapındaki mağazalarını yeniden açmaya başladı! Hayat gerçekten normale dönüyor mu?

ABD’li teknoloji devi Apple, COVID-19’a önlem olarak kapattığı mağazalarını tekrardan geri açma kararı verdi. Peki hayat gerçekten normale dönüyor mu?

Son zamanlarda ortaya çıkan COVID-19 salgınına karşı, bazı büyük şirketler önlem amaçlı mağaza ve üretim yerlerini kapatma kararı aldı. Bunlardan biri olan Apple, kısa bir sürenin ardından, Japonya’daki iki mağazasını 27 Mayıs tarihinde yeniden faaliyete geçireceğini duyurdu. Bahsedilen bu mağazalar, Japonya’nın,  Fukuoka ve Nagoya Sakaeder şehirlerinde yer alıyor. Ancak, bu ülkede bulunan diğer mağazaların ne zaman açılacağı hakkında ise henüz net bir bilgi yok.

Bununla beraber Apple, Avustralya, Almanya,Güney Kore, İsviçre, Amerika Birleşik Devletleri ve hatta İtalya gibi tüm dünyadaki mağazalarını yeniden açtı. Ancak, şirketin Japonya’daki mağazalarını geç açmasının sebebi, Japonya başkanının ülkede olağan üstü hal ilan etmesinden kaynaklanıyordu.

Apple, neredeyse kapattığı mağazalarının tümünü geri açtı. Ancak müşteriler bu mağazalara eskisi kadar rahat giremeyecek. Çünkü, ABD’li şirket bundan sonra alacağı önlemler ile, bu mağazalarında öncelikle müşterilerinin ateşini ölçecek, daha sonra ise bu müşterilerini içeriye sınırlı sayılarda alacak.   Buna ek olarak, bahsedilen bu hizmette, her müşteriye bir çalışan düşecek.

Ayrıca Apple, müşterilerin mağazaya girmeden kolayca cihazlarını teslim edip geri alacağı teslimat noktaları kurmayı planlıyor. Açıkçası bu düşünce faaliyete geçirilirse, hem sosyal mesafe korunmuş olacak, hem de mağazadaki yoğunluk giderilmiş olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.