Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Redmi 9, giriş seviyesinde devrim yaratacak bir özellik ile gelecek!!!

Redmi 9, giriş seviyesinde devrim yaratacak bir özellik ile gelecek!!!

Redmi 9, giriş seviyesinde devrim yaratacak bir özellik ile gelecek!!!

Redmi’nin bir sonraki cihazı Redmi 9,  ekrana yerleştirilmiş  parmak izi sensörü ile, giriş seviyesinde adeta devrim yaratacak.

Redmi yakında piyasaya süreceği Giriş seviyesi akıllı telefonu Redmi 9 ile ortalığı adeta karıştıracak. Son birkaç hafta içinde sızıntıları dur durak bilmeyen bu cihazın, bugün bomba gibi bir özellik ile geleceği ortaya çıktı. Son raporlara göre Çinli şirket, bu giriş seviyesi telefonunda ekrana yerleştirilmiş bir parmak izi sensörüne yer verecek.

Yukarıda da gösterildiği gibi Redmi 9, ekran içinde bir parmak izi sensörü ile karşımıza çıkacak. Açıkçası giriş seviyesi cihazlarda görmeye pek alışık olmadığımız bu özelliği Redmi 9′da görmek bizleri oldukça şaşırttı doğrusu. Buna ek olarak yine yukarıdaki görüntüden yola çıkacak olursak, Redmi 9‘un arkada dörtlü bir kamera ile geleceğini de tahmin edebiliriz. Bu modül, şirketin 2020 yılında piyasaya sürdüğü diğer  Redmi Note serisi ile de oldukça benzerlik gösteriyor.

Redmi 9 başlıca özellikler:

  • MediaTek G70 işlemci
  • 6.5 inç ekran
  • 4GB veya 6GB RAM
  • 5000mAh batarya

Saymış olduğumuz bu özellikler, yine yukarıda bahsettiğimiz Slashleaks sitesi tarafından paylaşılan verilerdir. Daha önce ortaya çıkan sızıntıları da göz önünde bulunduracak olursak, bahsedilen bu özellikler birbirleri ile neredeyse aynılar. Ayrıca, Redmi 9‘un 5.000 mAh‘lik pili de kendi segmenttinde bulunan diğer akıllı telefonları kıskandıracak gibi duruyor.

Redmi’nin yeni telefonunu piyasaya ne zaman süreceği hakkında kesin bir bilgi yok. Ancak yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizleri takip etmeye devam edin.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.