Akıllı Telefon Mayıs 25, 2020 20:00

Netflix büyük temizliğe nihayet başladı! Toplayın pılınızı pırtınızı ve gidin…

Geçtiğimiz günlerde bir yıldır kullanılmayan zombi hesapları iptal etmeye kararı alan Netflix, büyük temizliğe bugün itibari ile başladı
Netflix büyük temizliğe nihayet başladı! Toplayın pılınızı pırtınızı ve gidin…

Netflix, bildiğiniz üzere her gün milyonlarca aktif kullanıcısı olan film ve dizi izleme platformudur. Hele ki şu zor günlerde kıymeti daha da fazla biliniyor. Geçtiğimiz günlerde ABD‘li şirket, aktif olmayan hesaplar için abonelikleri otomatik olarak iptal etmeye başlayacağını duyurdu. Yani bir yıl boyunca hiçbir şekilde içerik izlemeyen kullanıcıların abonelikleri artık iptal edilecek.

Şirket tarafından paylaşılan verilere göre, etkin olmayan birkaç yüz bin hesap var. Aslında bu sayılar sizlere çok gibi gözükse de Netflix‘in toplam abone sayısının çeyreği bile değil. Bu yeni temizlik uygulamasını başlatan Netflix, öncelikle 12 ay boyunca aktif olmayan kullanıcılarına bir  e-posta gönderiyor. Eğer bu kullanıcılar e-postaya bir yanıt vermezler ise şirket otomatik olarak abonelikleri iptal etmeye başlıyor. Netflix’in böyle bir şey yapmasındaki amaç ise, hizmetlerinden hoşlanmayan aboneleri kendi platformunda daha fazla bulundurmak istememesinden kaynaklanıyor.

Ancak Netflix, bu müşterileri için bir alternatif yol daha sunuyor. Eğer abonelikleri iptal edilen kullanıcılar, 10 ay içerisinde hesabını tekrar aktifleştirmek isterse, Netflix buna izin verecek ve bütün profilleri tekrardan açacak.

Eğer sizler de birer Netflix kullanıcısı iseniz ve 1 yıl boyunca hiç giriş yapmadıysanız, maillerinizi kontrol edip aboneliğinizin iptal edilip edilmemesi hakkında Netflix’e olumlu ya da olumsuz bir yanıt verebilirsiniz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.