Ana sayfa » Mobil » Ne Snapdragon 865! Ne Snapdragon 765G! Google Pixel 5’in yongası;

Ne Snapdragon 865! Ne Snapdragon 765G! Google Pixel 5’in yongası;

Ne Snapdragon 865! Ne Snapdragon 765G! Google Pixel 5’in yongası;

Bir süredir çeşitli yonga iddiaları ile haberlerimize konuk olan Google Pixel 5, daha önceki iddialarda duymadığımız bir yonga ile gelecek!

Son zamanlarda sık sık netleşemeyen yongasıyla haberlerimize konuk olan Google Pixel 5, bir kez daha aynı konu ile karşımıza çıktı. İlk olarak Snapdragon 865 ile birlikte üst segmentin nabzını yoklayacağı söylenen, bir süre boyunca da kabul gören iddialar, daha sonrasında Piksel 5’in Snapdragon 765G ile orta segmenti kasıp kavuracağını belirtmeye başladı. Snapdragon 765G yongası da bir süre kabul gördükten sonra Google Pixel 5, üçüncü kez yonga söylentileri ile karşımıza çıktı. Bu seferki iddialar ise Qualcomm‘un yeni Snapdragon 768G yongası.

Snapdragon 768G

Yeni telefonunda maliyeti yükseltmek istemeyen teknoloji devi Google, Snapdragon 865‘in maliyeti fazlasıyla arttıracağını bildiğinden Pixel 5’i orta segment bir cihaz yapmak istiyor. Bu aşamada ise birkaç yonga seçeneği ile karşımıza çıkan firma, son söylentilere göre Snapdragon 768G‘den yararlanacak. 10 Mayıs tarihinde tanıtılan bu yeni yongayı ilk olarak geçtiğimiz günlerde Redmi K30 Extreme Edition‘da gördük. Şimdi de Pixel 5’e güç vermeye hazırlanan yonga, kağıt üstünde Snapdragon’un gözdesi 765G’den daha başarılı gözüküyor.

Snapdragon 765G‘den daha hızlı olan 768G, yeni cihazında da bu başarıyı gösterecek. 7nm üretim sürecine sahip olan bu iki yonga da orta segmentin enlerinden gösterilirken, ufak farklılıklar ile de kendi aralarında rekabet oluşturuyorlar. En bariz farklarından biri olan çekirdek saat hızı, şüphesiz 768G’yi 765G’nin önüne geçiren en büyük detay. Öyle ki Snapdragon’un yeni 768G yongası 2,8GHz hızında çalışan sekiz çekirdeğe, 765G yongası ise 2,4GHz hızında çalışan sekiz çekirdeğe sahip. Bu çekirdeklerin de Qualcomm’un Kryo 475 olduklarını belirterek Google Pixel 5‘in bildiğimiz donanım özelliklerini kısaca hatırlatalım.

Google Pixel 5

Cihaz hakkında fazla bir bilgimiz olmasa da 120Hz tarama hızına sahip kaliteli bir ekranı Pixel 5’de görebiliriz. Aynı zamanda yonga tarafında yukarıda da belirttiğimiz gibi Snapdragon 768G, grafik birimi tarafında ise Adreno 620 ile karşılaşabiliriz. 5G desteğini de çok yüksek bir ihtimalle görecek olduğumuz cihaz, zamanla daha çok bilgiyi bizlere sunacaktır. Pixel 5 hakkında yeni bilgilere ulaştıkça haberlerimize konu edineceğiz. Takipte kalın…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.