Mobil Mayıs 24, 2020 22:00

Xiaomi TV’ler dünyanın en büyük pazarında hüküm sürmeye devam ediyor!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, piyasaya sürdüğü TV'leri ile dünyanın en büyük pazarlarından birine hakim oldu. Böyle giderse Avrupa rekoru da uzak değil
Xiaomi TV’ler dünyanın en büyük pazarında hüküm sürmeye devam ediyor!

Bugün ortaya çıkan bazı istatistikler, Xiaomi‘nin her alanda ne kadar başarılı olduğunu ortaya koyuyor. Vergi raporları ve AVC‘den elde edilen verilere göre Xiaomi, Çin’de en çok TV satan firmalardan biri oldu. Bu istatistiklerden yola çıkarsak, artık Xiaomi TV’ler dünyanın en büyük pazarlarından birine hakim olmuş durumda. Aslında  şirketin popülaritesini de göz önüne aldığımızda bu duruma çok şaşırmamak gerek.

Xiaomi, 2020’nin ilk çeyreğinde Çin’de 9,963 milyon adet TV  satmayı başardı. Bu veriler de Xiaomi‘ye televizyon endüstrisinde % 20.2’lik bir pazar payı vermiş oldu.  Buna ek olarak Çinli şirket, diğer ülkelerde ise  864.000 adet tv satmayı başardı.

Xiaomi, 2019’dan beri TV pazarına hakim

Xiaomi,  Art arda 5 çeyrek boyunca Çin’deki en büyük televizyon satıcılarından biri olarak ilk sırada yer almayı başardı. Buna ek olarak, akıllı telefon dünyasında da başarılı işler yapan ve tanınan bu Çinli şirket, kalite ve fiyat arasında mükemmel bir ilişki sergileyerek kullanıcılarının gönlünde taht kurmayı başardı. Bunun yanı sıra Xiaomi, Mart 2020’de % 20,2‘lik bir pazar payı ile 2019‘a oranla  % 33‘lük bir büyüme gerçekleştirmiş durumda.

Eğer Çinli şirket, bu performansını devam ettirirse, yakın zamanda dünyanın en büyük pazarı  Hindistan’da da liderlik koltuğuna oturabilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.