Mobil Mayıs 24, 2020 20:15

Türkiye’deki operatörler çöktü! “Alo! Bayramın müb…” DIIIITTT

Türkiye'nin üç büyük operatörü Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone, bayramda sokağa çıkamayan insanların hasretine dayanamadı! Operatörler çöktü!
Türkiye’deki operatörler çöktü! “Alo! Bayramın müb…” DIIIITTT

Koronavirüs pandemisi sebebiyle uzun bir süredir vaktimizi evde geçiriyor, işimiz olmadıkça dışarıya adım atmıyoruz. Bu sebepten ötürü sevdiklerimiz ile iletişime geçmek için Graham Bell‘in icat ettiği günümüzün vazgeçilmezi telefonlardan faydalanıyoruz. Gerek internet üzerinden, gerekse operatörler üzerinden sevdiklerimiz ile irtibatta kalmaya çalışırken, bir yandan da can sıkıntımızı gidermeye çalışıyoruz. Bu durum her ne kadar aylardır bu şekilde olsa da Ramazan Bayramı‘nda sokağa çıkma yasağı uygulanması, yasağın da 81 ili kapsaması Türkiye’nin en büyük üç operatörünü fazlasıyla zora sokmuş durumda. Peki operatörler neden çöktü? Bu durum hakkında ne düşünüyor, neler yapıyorlar? Gelin bir bakalım…

Ramazan Bayramı’nda yurt genelini kapsayan sokağa çıkma yasağı, 7’den 77’ye tüm Türkiye’yi etkiledi. Türkiye tarihinde ilk kez bayram vaktinde uygulanan sokağa çıkma yasağı, değerlerine bağlı olan kıymetli halkımızı elbette bu sevinci kutlamaktan alıkoyamadı. “Yan yana değilsek kalp kalbeyiz!” diyen milyonlarca insan, Türkiye’de toplam 82,8 milyon abonesi bulunan Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone‘un altyapısını çökertmeyi başardı. Bu sebepten ötürü aramalar sırasında yaşanan kopmalar, üç şirkete de açıklama yapma zorunluluğunu doğurdu; ancak şirketlerin özürleri adeta kabahatlerinden büyük oldu. 

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom, tepki çeken bu durumu kendi sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamalar ile netliğe kavuşturdu. En azından kavuşturduklarını düşünüyorlar. Öyle ki üç şirket de yaşanan problemleri diğer operatörlerin altyapısından kaynaklandığını iddia etti. Bu durum ise henüz ilk günden çöken altyapıları fazlasıyla geliştirmemiz gerektiğini bizlere bir kez daha ispat etti.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.