Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 24, 2020 17:00

Hayvanları ve nesneleri ayırt edebilen, Xiaomi Mi akıllı kamera ile gözünüz arkada kalmayacak!!!

Kamera kataloğunu genişletmek isteyen Xiaomi, yeni Mi akıllı kamerası ile gözünüzü arkada bırakmayacak. Ayrıca insanları ve hayvanları da ayırt edebilecek.
Hayvanları ve nesneleri ayırt edebilen, Xiaomi Mi akıllı kamera ile gözünüz arkada kalmayacak!!!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, akıllı telefonlarının yanı sıra farklı kategorilerde de başarılı işler sergiliyor. Televizyonlardan bilgisayarlara, kişisel bakım ürünlerinden akıllı ev aletlerine kadar neredeyse aklınıza gelen her şey. Bugün Xiaomi, akıllı kamera grubuna yeni bir üye daha ekledi. SE PTZ adına sahip olan bu kamera 18 avro’luk fiyatı ve muhteşem özellikleri ile adeta dikkatleri şimdiden üzerine çekmeyi başardı.

Mi Akıllı Kamera Özellikleri

  • 2 megapiksel kamera
  • Full HD video kaydı (1920 x 1080)
  • Gürültü azaltma ve daha etkili gece görüşü için kızılötesi ışık
  • H.265 formatında video kodlama (dosya boyutunu azaltmak için)
  • 32 GB’a kadar desteklenen harici depolama
  • Bulut depolama imkanı
  • 1x, 4x ve 16x hızlarda dosya oynatma

Yukarıdaki özelliklere ek olarak Xiaomi,  bu yeni kamerasının insanları ve hayvanları ayırt edebilecek bir algoritmaya sahip olduğunu söylüyor. Bunun amacı ise, hayvanları veya nesneleri tespit ederken fotoğraf makinesinin yanlışlıkla alarmları etkinleştirmesini önlemektir. Ancak ne yazık ki bu kamere 360º dönme özelliğine sahip değildir.

Bildiğiniz üzere Xiaomi‘nin bu yeni kamerası dışında başka kameraları da var. Hatta mevcut olan bu kameralardan biri 360º dönebilen ve Full HD çekim yapabilen özelliklere sahip.  Ayrıca, bunun dışında şirketin 2K çekim yapan kamerası da mevcut. Açık konuşmak gerekirse Xiaomi, paranızın karşılığını veren cihazların kralı desek yeridir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.