Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Chrome’un ayak izlerini takip eden Edge, 83 sürümüne güncellendi!

Chrome’un ayak izlerini takip eden Edge, 83 sürümüne güncellendi!

Chrome’un ayak izlerini takip eden Edge, 83 sürümüne güncellendi!

Chromium tabanlı Edge tıpkı Google Chorome gibi direkt olarak 83 sürümüne güncellendi. Bu güncelleme bir çok yeniliği de beraberinde getirdi

Microsoft, Windows 10 Mayıs güncellemesini yayınlamadan önce, bazı uygulamalarını önceden bu sisteme uyarlıyor. Son olarak geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen Edge tarayıcısı, bugün yeni bir güncelleme aldı. Tıpkı Google Chorome gibi, 82 sürümünü atlayıp direkt 83 sürümüne geçen bu uygulama, neredeyse Google Chorome’un aldığı tüm  yeniliklere de bu güncellemeyle beraber sahip oldu. Artık Edge uygulamasından da  cihazlar arasında uzantı senkronizasyonu gerçekleştirebileceksiniz.

Resmi raporlara göre, bu özelliği etkinleştirdikten sonra kullanıcılar başka bir cihazda  Microsoft hesabına giriş yapıp verilerini otomatik olarak senkronize edebilecek. Yani, 83 veya daha yeni bir sürüme yükseltme yapıldıktan sonra adres çubuğunun altında, oturum açılmış  tüm cihazlardaki uzantıları senkronize etmenizi hatırlatan bir açılır pencere olacaktır. Bu pencereden işlemlerinizi gerçekleştirebilecek ve kontrol edebileceksiniz. Ancak ne yazık ki, Edge tarayıcısı senkronizasyon geçmişini ve açık sekmeleri hala desteklemiyor. Umarız Microsoft yakında bu işe de el atar.

Edge’nin 83 sürümü, bağlantıyı açmadan eklenebilen koleksiyon özelliğini de beraberinde getiriyor. Artık, koleksiyon kısmına aynı anda birden çok öğe ve sekme ekleyebileceksiniz. Buna ek olarak yeni güncellemeyle birlikte yapılandırma dosyalarını dinamik olarak da değiştirebileceksiniz. Eğer kişisel bir hesap kullanır ve iş hesabınızı gerektiren bir kaynağa erişmeye çalışırsanız,  ilgili yapılandırma dosyasına otomatik olarak geçiş yapabileceksiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.