Ana sayfa » Mobil » Xiaomi katlanabilir telefon pazarını bitirmeye geliyor! O nasıl tasarım aslan?

Xiaomi katlanabilir telefon pazarını bitirmeye geliyor! O nasıl tasarım aslan?

Xiaomi katlanabilir telefon pazarını bitirmeye geliyor! O nasıl tasarım aslan?

Xiaomi CEO’su Lei Jun’nın geçtiğimiz yıl bizlere gösterdiği Xiaomi katlanabilir telefon nihayet gerçeğe dönüşüyor. Bugün yeni tasarım ortaya çıktı.

Akıllı telefon pazarı zor bir dönemden geçse de hayat bir şekilde normale dönmeye çalışıyor ve gelen raporlar da 2020 üçüncü çeyrekte mobil pazar verilerinin artışa geçeceğini söylüyor. Bu süreçte amiral gemisi telefonlar yerine orta üst segment telefonların öne çıktığı bir süreç yaşanıyor. Amiral gemisi modellerin üzerine konuşlanan katlanabilir akıllı telefon pazarında ise Samsung ve Huawei rakipsizliğini sürdürürken; Xiaomi katlanabilir telefon pazarına farklı bir ürün sunmak için düğmeye basmış görünüyor.

Bugün ortaya çıkan patent başvurularına göre Xiaomi‘nin hem katlanabilir bir telefon hem de kamerasının dönebilir bir yapıya sahip olacağını görüyoruz. Nokia 2007 yılında  5700 modelinde tuş takımlarının çevrildiğini bir tasarım ile karşımıza çıkmıştı. Bu tasarımın kameralı versiyonunun ortaya çıktığını görüyoruz.

Tasarım bize sorarsanız oldukça güzel görünüyor. En azından farklı bir tasarım görebiliyoruz. Zira tüm telefonların birbirine benzediği saçma bir dönemden geçiyoruz.

Ekran tam olarak açıldığında ise yukarıdaki şekilde telefonun tasarımı ortaya çıkıyor. Öne bakan üç kamera arkaya bakan ise tekli bir kamera var. Biz bu yapının 180 derece döneceğini düşünüyoruz ama ortaya çıkan görsellerde yapının sadece 90 derece döndüğünü görebiliyoruz.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl sonunda Lei Jun katlanabilir bir telefon bizlere göstermişti ama bu modelin gerçeği yapılmamıştı. Xiaomi farklı olmak adına oldukça önemli bir adım atıyor. Sonu inşallah Mi Mix Alpha gibi olmaz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.