Ana sayfa » Mobil » Samsung Quantum Dot panel üretimi sekteye uğrayacak! Fiyatlar artabilir!

Samsung Quantum Dot panel üretimi sekteye uğrayacak! Fiyatlar artabilir!

Samsung Quantum Dot panel üretimi sekteye uğrayacak! Fiyatlar artabilir!

Samsung Quantum Dot panellerinin üretildiği Asan tesisinde koronavirüs paniği yaşanıyor. Samsung, inşaatı durdurma kararı bile almış.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, üretim hattını da riske atmıştı. Büyük firmalar bu süreçte geçici olarak üretim yapamamış ve var olan ürünlerin de fiyatları artmıştı. Dünya genelinde başlayan normalleşme süreci ile her şeyin normale döneceği düşünülüyordu. Ancak bugün Samsung cephesinden gelen haber ile öyle olmayacağı anlaşıldı. Samsung Quantum Dot panellerinin üretildiği Asan tesisinde işlerin yolunda gitmediği söyleniyor.

Samsung’un Asan tesisinde bildiğiniz gibi üretimin büyük bir bölümü gerçekleştiriliyor. Bu süreçte Samsung, 2025 yılına kadar tesise yatırım yapmak için tam tamına 11 milyar dolar bütçe ayırdığını açıklamıştı. Ancak koronavirüsten dolayı tesisin büyütülmesi için başlanan inşaatın durdurulduğu raporlandı.

Geçtiğimiz haftalarda Samsung Display’in Asan tesisindeki OLED üretim hatlarından birinde yangın çıktıktan sonra kapatılmıştı. İnşaatın durması da Samsung’un panel üretimi için bu yıl zorluk çekeceğinin sinyallerini veriyor. Quantum Dot panellerinin üretildiği bu tesiste üretimin az olacak olması fiyatlarda olası bir artışın yaşanabileceğini gözler önüne seriyor. Ancak Samsung, ne yapıp edip fiyatları dizginlemeyi başaracaktır.

Samsung Quantum Dot

Koronavirüs salgınının daha uzun bir süre dünyayı meşgul edeceği ortada. Ancak üretimin yine tüm tedbirler alınarak devam etmesi gerekiyor. Samsung da bu yüzden bazı bölgelerde tüm önlemleri alarak mesafeyi koruyarak üretime başladığı açıklanmıştı. Umarız 2. dalga beklenenden daha büyük olmaz ve alınan önlemler salgının yayılmasını engeller.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.