Ana sayfa » Mobil » Samsung Galaxy Note 20 görüldü! TeknoBurada, hayallerimiz nerede?

Samsung Galaxy Note 20 görüldü! TeknoBurada, hayallerimiz nerede?

Samsung Galaxy Note 20 görüldü! TeknoBurada, hayallerimiz nerede?

Son günlerde sık sık farklı iddiaların hedefi olan Samsung Galaxy Note 20 serisi, bu kez tasarım detayları ile karşımızda! Hem de en net hali ile…

Son zamanlarda sürekli farklı detayları ile gündeme gelen ve önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Samsung Galaxy Note 20, bir kez daha tasarımsal olarak karşımıza çıktı; ancak bu sefer en net şekliyle. Ağustos ayında gerçekleştirilecek bir etkinlik ile resmiyet kazanması beklenen, donanımı ile de fazlasıyla dikkat çeken Galaxy Note 20, birkaç gün önce berbat ötesi tasarım detayları ile karşımıza çıkmıştı; lakin bu sefer iddialı görüntüler, Samsung’un Galaxy Note 20 üzerinde fazlasıyla duracağını gösteriyor.

Samsung Galaxy Note 20

161.8 x 75.3 x 8.5 mm‘lik boyutu ile sızdırılan yeni Samsung amirali, bir önceki cihazdan yarım milimetre daha kalın olacak. Aynı zamanda 6.7 inçlik delikli ve kavisli olmayan Super AMOLED bir ekran yapısını benimseyecek. Arka tarafta ise ekranın tam tersi kavisli bir yapı ile tutuş hissiyatını arşa çıkaracak olan cihaz, dikdörtgen kamera kurulumu ile son zamanların modasını sürdürmeye devam edecek. Gökkuşağı ve Gri renkleriyle premium bir cihaz olduğunu dışarıdan gören herkese belli edecek olan Galaxy Note 20 serisi, arka tarafta dörtlü kamera dizilimini karşımıza çıkaracak.

Samsung Galaxy Note 20

Note serisinin en büyük artılarından S-Pen desteğini de bizlere sunacak olan seri, Type-C portu ve hoparlörünü alt tarafta bizlerle buluşturacak. Pil tarafına geldiğimiz zaman, Galaxy Note 20‘de 4.000 mAh, Note 20 Plus‘da ise 4.500 mAh kapasiteli bir batarya ile karşılaşacağız. Bu da Note 20 Plus’ın serinin son cihazı olan Note 10 Plus’dan 200 mAh daha büyük bir bataryaya sahip olacağı anlamına geliyor. Snapdragon 865 veya Exynos 992 yongalarından birini üzerinde barındıracak olan cihaz, aynı zamanda farklı pazarlarda her iki yongadan da güç alabilir (Asya’da Exynos, Avrupa’da Snapdragon gibi…). Son olarak bellek tarafına göz attığımız zaman, Samsung Galaxy Note 20’nin 16GB RAM kapasitesi ile piyasaya sürüleceğini söyleyebiliriz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.