Mobil Mayıs 22, 2020 20:00

Muhteşem tasarımı ve akıl almaz fiyatı ile işte karşınızda Xiaomi Mi TV!

Her alanda bir başarıya imza atan Xiaomi, bugün bütçe dostu ve tasarım harikası olan, yeni televizyonu Mi TV'yi tanıttı.
Muhteşem tasarımı ve akıl almaz fiyatı ile işte karşınızda Xiaomi Mi TV!

Xiaomi, artık Akıllı TV pazarında da adını duyurmaya başladı. Çinli şirket son zamanlarda, akıllı telefonlardan giyilebilir teknolojilere, ev aletlerinden kişisel bakıma her alanda başarılı işler sergileyerek herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Aynı zamanda akıllı TV pazarında kendi ülkesinde en popüler olan Xiaomi,  küresel olarak da 4. sıraya yerleşmiş durumda.  Son çıkan raporlara göre Çinli şirket, bugün Mi TV adında yeni bir akıllı televizyonunu duyurdu. 43 “inç, boyuta sahip olan bu televizyon, fantastik tasarımı ve 140 € ‘luk fiyatı ile adeta herkesin aklını başından alacak.

Yukarıdaki görüntüden de anlayacağınız üzere, tv‘nin alt kısmı hariç, geriye kalan tüm bölümler sizlere tam ekran izleme deneyimi sunuyor.

Mi TV‘yi diğer akıllı televizyonlardan ayıran en önemli özelliği ise kenar boşlukları. Çinli şirket bu televizyonda geleneksel televizyon kenarlarının yanı sıra, ek destek gerektirmeyen bir bir yapıştırıcı teknolojisi kullanarak sizlere daha sade ve hafif bir görüntü sunmuş oluyor.

Ancak, teknik özelliklere baktığımızda Mi TV biraz yetersiz gibi kalıyor. 64 bit çift çekirdekli bir işlemciye sahip olan bu televizyon, sadece 1GB RAM ve 8GB dahili hafıza ile destekleniyor. Açıkçası Çinli şirket bu kısımda biraz pintilik yapmış gibi.

Son olarak bu televizyon Xiaomi’nin kendi geliştirdiği, PatchWall arayüzü ile birlikte gelecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.