Ana sayfa » Mobil » Meizu 17 Pro en pahalıdan da pahalı! Abi bunu kim alır?

Meizu 17 Pro en pahalıdan da pahalı! Abi bunu kim alır?

Meizu 17 Pro en pahalıdan da pahalı! Abi bunu kim alır?

Bugün bir anda karşımıza çıkan Meizu 17 Pro Fırın Sanat Koleksiyon Sürümü adındaki yeni telefon en pahalı iPhone modelinden bile pahalı. Peki neden?

Meizu, Türkiye pazarında oldukça sevilen bir markadır. Meizu ülkemizde distribütör vasıtası ile satışlarını sürdürürken diğer Çinli üreticilerin ülkemiz pazarına giriş yaptığı gibi kendi başına bu pazarda olacak mı? Bu da belirsizliğini koruyan sorulardan birisi. Geçtiğimiz ay pazara sunulan Meizu 17 serisi etkileyici bir tasarım ve gelişmiş özellikleri ile oldukça beğenildi. Bugün de fiyatı ile dudak uçuklatan yeni bir Meizu 17 Pro göründü.

Açıkçası bu telefon standart 17 Pro serisinden bazı farkları ile geliyor. Çin’in en büyük seramik ustalarından Hsiao Fang ile birlikte özel bir işbirliği sonucunda oluşturuldu. Akıllı telefon, neredeyse beyaz renkli ancak gök mavisi bir renk tonu ile özel renkli bir seramik arka panele sahip oldu.

Meizu 17 Pro Fırın Sanat Koleksiyon Sürümü detayları ile muhteşem

Bu renk Ru seramiklerinin karakteristiği olarak adlandırılıyor. Bu seramik, Song Hanedanlığı‘nın nadir bir Çin seramiğidir. Kullanılan özel seramik zamanla değişecek ve akıllı telefonun rengi kasanın kenarları boyunca ve kameranın etrafında kahverengi bir hale bürünecektir. Ayrıca arka panelde tasarımcı Hsiao Fang imzası da var. Kutu içinde Ru seramiğinden yapılan gerçek bir çay kasesi de bulunuyor.

Bu özel seramik bizler için çokta bir şey ifade etmeyebilir ama Song Hanedanlığı‘nın nadir bulunan bu Çin seramiği özellikle Çinliler için çok önemli bir materyaldir. Telefonun teknik özellikleri standart Meizu 17 Pro ile ayındır. 12GB RAM ve 256GB Hafıza telefonda bulunuyor.

Bu arada fiyat tarafını da soracak kişiler mutlaka vardır. Meizu bu telefon için 1.400 dolar fiyat istiyor. Çin’de en pahalı iPhone 11 Pro Max modelinin 1.368 dolar olduğunu da hatırlatalım. Bakalım Meizu bu telefondan ne kadar satabilecek?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.