Ana sayfa » Mobil » Huawei MediaTek işlemcilere sıkı sıkı sarılacak! İlk kez düşüş başladı!

Huawei MediaTek işlemcilere sıkı sıkı sarılacak! İlk kez düşüş başladı!

Huawei MediaTek işlemcilere sıkı sıkı sarılacak! İlk kez düşüş başladı!

Bugün gelen rakamlara ve raporlara göre Huawei tarafında satışlar gerilemeye başladı. Huawei MediaTek yonga setlerine daha fazla talep edecek.

Huawei ve Amerika arasındaki durumları sizlerle paylaşıyoruz ve bu konuda da taraf olmadan elimizden geldiğince objektif bir şekilde yaşananları sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Bugün de oldukça ilginç bir detay ortaya çıktı ve Huawei‘nin daha fazla yonga seti için MediaTek ile görüştüğü bildirildi. Bildiğiniz üzere Huawei MediaTek ile önümüzdeki dönemde yonga seti için bir anlaşmaya imza attı ve bunu da sizlerle daha önceden buradaki haberimizde paylaştık.

Bugün ise gelen habere göre Huawei önümüzdeki dönemde işlemci tedariki için MediaTek ve Ziguang Zhanrui ile görüşmelere başladı. Bildiğiniz üzere Amerika bir şekilde TSMC‘nin Kirin yonga setlerini üretmesinin önüne geçmişti. Bununla da kalmayan Amerika, Krin yonga setlerinin Amerikalı şirketlerin patentleri kullanılarak üretilmesinin de önüne geçmişti. 

Kirin 1000

Henüz bu durum yürürlüğe girmedi ve 14 Eylül tarihi itibariyle bu süreç başlayacak ve Huawei‘nin de bu süreçten hemen önce TSMC‘ye 700 milyon dolarlık çok büyük bir yonga seti siparişi verdiğini biliyoruz. MediaTek ve Huawei bir şekilde çalışacaklar ama görünen o ki; amiral geimisi yonga setleri tarafında bu çalışma 2020 yılına sarkacak.

Bu arada Huawei tarafından gelen bilgilere göre yıllardan beri ilk kez satışlarda düşüş yaşanmaya başladı. Çin pazarı bildiğiniz üzere Huawei ürünlerini tercih etmeye başlasa da son dönemde bunun da terse dönmeye başladığını görüyoruz. Son raporlara göre Huawei ve Honor markası ayrıldıklarında OPPO Çin pazarında lider üretici konumuna geldi. Bakalım bu sürecin sonunda neler değişecek?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.