Mobil Mayıs 21, 2020 9:00

Vestel akıllı saat yapmış! İyi de neden bu sessizlik Vestel Bey?

Vestel bir süredir reklamlarını paylaştığı yeni bir akıllı saat ile karşımıza çıktı. Peki Vestel akıllı saat ile bize ne sunuyor?
Vestel akıllı saat yapmış! İyi de neden bu sessizlik Vestel Bey?

Yerli markalara her zaman destek olmaya çalışıyoruz ama bu destek onların yaptığı her işi alkışlamak ve “şak şakçılık” adı altında değil. Yerli markaların cesaretlendirilmeye ihtiyacı olduğunu her zaman söyledik ve yine söylüyoruz.“Biz yapamayız” algımızı kırıp işe bir yerden başlamak oldukça önemli. Vestel de bu markalardan birisi ve Vestel akıllı telefon pazarında istenen noktada olmasa da iyi bir yere geldi diyebiliriz. Umarız devletimiz de Vestel gibi yerli markalara vergi kolaylığı sağlar ve bu markaları daha çok görebiliriz. Bugün Instagram üzerinden Vestel akıllı saat reklamı gördük ve bu haberi de yazmak istedik.

Vestel’in yeni nesil akılı saatinin fiziksel olarak Apple Watch‘a benzediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. 1,3 inç boyutunda TFT-LCD ekrana sahip olan saatin pil kapasitesi ise 210mAh olarak belirtilmiş. Vestel bu saatin 2 hafta süreyle kullanılabileceğini belirtiyor. Spor modları, kalp atış sensörü gibi özellikleri olan bu akıllı saatin bize ne sunduğunu ise bilemiyoruz. Zira Vestel her nedense ürün göndermemeyi tercih ediyor. Bunun sebebi nedir bunu da anlamış değiliz.

Bugün 199 TL fiyattan satılan bu saatin birçok kişinin ihtiyaçlarını karşılayacağını düşünüyoruz.

Bu arada Vestel Ürün Geliştirme Ekibine de bir ufak tavsiyemiz var. Bu ürünlerde artık TFT panel kullanmayı bırakıp; sektörün kullandığı OLED panellere geçin. Bir şeyi ucuz yapmaya çalışmak kullanıcı deneyimini geri götüren bir detay…

  • 1.3″ Ekran
  • Kalp atışı ölçümü
  • Adım sayar, kalori ölçümü ve spor modları
  • Çağrı, SMS, sosyal medya uygulama bildirimi
  • Kutu içerisinde siyah kordon hediye
  • 5ATM suya dayanıklılık
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.