Ana sayfa » Mobil » Samsung ABD Ordusu için Galaxy S20 Tactical Edition modelini tanıttı! Sen var ya; sen

Samsung ABD Ordusu için Galaxy S20 Tactical Edition modelini tanıttı! Sen var ya; sen

Samsung ABD Ordusu için Galaxy S20 Tactical Edition modelini tanıttı! Sen var ya; sen

Huawei ve Amerika arasında yaşananlar mobil pazarda deprem etkisi yaratırken birçok belirsizliği de beraberinde getiriyor. Gelecekte neler olacak bilemiyoruz ama Amerika Samsung ile oldukça sıcak ilişkiler kurmaya başladı bile Bu sıcak ilişkileri taçlandıracak bir telefon bugün resmen tanıtıldı. Samsung ABD Ordusu için Galaxy S20 Tactical Edition modeli ile karşımıza çıktı.

Sağlam telefonlar konusunda Samsung mobil pazarın en deneyimli üreticilerinden birisi. Güney Koreli üreticinin yaptığı açıklamaya göre telefon ABD Savunma Bakanlığı‘nın özel ihtiyaçlarına göre hazırlana bir ürün olarak göze çarpıyor. Telefonun teknik detayları arasında çevredeki iletişim araçlarıyla eşleşerek (telsiz ve radar gibi)  komuta birimleriyle potansiyel iletişim kaybına izin vermeyecek bir yapı ile geliyor. Telefonda NSA standartlarına dayalı iki düzeyde veri şifrelemesi sağlayan DualDAR mimarisi de bulunuyor.

Telefonun askeri anlamdaki diğer özelliklerinden birisi de SIM, 5G, Wi-Fi 6 ve CBRS ağlarında çalışmayı desteklemesi. Bu arada bu saydığımız bağlantı çeşitlerini aynı anda destekleyebilmektedir. Gece Görüş Gözlüğü takan bir askere telefonun ekranı buna göre açılır ve dışarı da ışık vermez. Özel bir kasa ile gelen telefonun sağlamlığı da MIL-810G standartlarını fazlasıyla karşılar.

Galaxy S20 Tactical Edition özellikler

  • 6.2 inç, 3200 × 1440 piksel (WQHD + Dinamik AMOLED 2.0) çözünürlüğe sahip ve 60 ve 120 Hz yenileme hızını destekleyen ekran
  • Qualcomm Snapdragon 865 işlemci (SM8250) 2,8 GHz’e (64 bit, 7 nm)
  • Android 10’u OneUI 2 arayüz
  • 4000 mAh pil
  • 12 GB RAM ve 128 GB Hafıza
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.