Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Koronavirüs internet sahtekarlarına fırsat oldu! Aman sakın tıklamayın!!!

Koronavirüs internet sahtekarlarına fırsat oldu! Aman sakın tıklamayın!!!

Koronavirüs internet sahtekarlarına fırsat oldu! Aman sakın tıklamayın!!!

COVID-19 sonrasında evde kalma süremiz arttıkça uyanıklar yine iş başında. Koronavirüs internet ve bedava kelimelerini görürseniz; oradan kaçın…

Koronavirüs pandemisi hayatımızın her anında hissediliyor. Türkiye ve dünya yavaş yavaş normalleşmeye geçerken önlemlerin de es geçilmemesi gerekiyor. Evde kaldığımız bu süre zarfı içinde elimizden geldiğince oyalanmaya çalıştık. Dışarıda çalışmak zorunda olanlar işlerine gittiler ama 20 yaş altı ve 65 yaş üstü bu süreyi evlerinde geçirdi. Koronavirüs internet kullanımını da ciddi anlamda arttırdı.

Bu durumu bilen ve yasal olarak sizi alt edebilecek kişiler ise boş durmayarak farklı servislere sizleri yönlendirerek haberiniz bile olmadan oraya buraya sizi abone yapmaya çalışıyor. Bunu da basit bir link ve ilgi çekici bir SMS ile yapıyorlar. Nasıl mı?

Gördüğünüz gibi dolandırıcılar Tüm Operatörlerde geçerli 10GB internet dağıtma kararı alındığını söylüyor. Birçok kullanıcının aylık kotasından bile fazla olan bu “bedava internet” için linke tıkladığınızda ise olan oluyor. Bedava internet yerine bir servise haberiniz olmadan kaydoluyor ve buna para ödemeye başlıyorsunuz. Bu konudaki mağduriyeti anlatan bir video da çekmiştik ve bunu da haberin altında sizlerle paylaşacağız.

Tüm bu olanlar tamamen bazı kanunsal açıklıklardan faydalanılarak yapılıyor. GSM Operatörünüz size 10GB gibi iddialı bir internet hediye edecekse bunu zaten hattınıza otomatik olarak tanımlar. Sizin bir yerlere tıklamanıza vs gerek kalmaz. Ya da GSM Operatörlerinin mobil uygulamalarını kullanarak da bu “bedava” denen ama öyle bir şey olmayan interneti kontrol edebilirsiniz…

Lütfen büyüklerimizi uyaralım…

Haber için teşekkürler Miss M.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.