Ana sayfa » Mobil » Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 için One UI 2.1 müjdesi! Ama bir yanımız eksik olacak…

Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 için One UI 2.1 müjdesi! Ama bir yanımız eksik olacak…

Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 için One UI 2.1 müjdesi! Ama bir yanımız eksik olacak…

Samsung durdu durdu bombayı patlattı. Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 ailesine One UI 2.1 güncellemesinin geleceği doğrulandı. Ancak….

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy S20 ailesi ile birlikte One UI 2.1 arayüzünü tanıtmıştı. Bir dizi yenilik ile gelen bu arayüz ile kamera alanında yapılan iyileştirmeler ve yeni özellikler herkesi heyecanlandırmıştı. Galaxy Note 10 ve Galaxy S10 ailesine geleceği doğrulanan yeni arayüzün daha eski cihazlara gelip gelmeyeceği merak ediliyordu. Bugün gelen bilgilere göre; Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 için One UI 2.1 arayüzünün bu yıl içerisinde geleceği müjdelendi. Ancak bu güncelleme ile birlikte Bixby‘ye yeni eklenen özellikler Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 ailesine sunulmayacak.

Note 9 ve S9 için One UI 2.1 güncellemesi bazı özelliklerden mahrum kalacak!

Bixby Rutinleri olarak geçen bu özellik ile cihazı şarj etmek için prize takıldığında, Her Zaman Açık Ekran‘ın hemen açılması için bir Bixby Rutinleri ayarlayabilirsiniz. Galeri uygulaması açıldığında ekranı otomatik olarak yatay modda döndürmesini de sağlayabilirsiniz. Bunun gibi onlarca özellikten bu modeller maalesef ki mahrum kalacak.

Galaxy S9 için One UI 2.1

Aktarılan bilgilere göre; Bixby Rutinleri özelliğinin bu cihazlarda çalışmasını sağlamak için bellek optimizasyonu ile Samsung çok uğraşmış. Ancak bellek optimizasyonu sağlanamadığı için özelliğin kaldırılmasına karar verilmiş. Samsung yeni arayüz güncellemesini yarın sunacak diye bir şey mümkün değil. 2020 yılı içerisinde yapılacak olan çalışmalar ile belki Bixby Rutinleri özelliği bu modellere eklenecek hale gelir. Sizce Samsung bu işi becerebilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.