Ana sayfa » iPhone » Bu kadar pintilik olmaz! iPhone 12 kutu içeriğinde şarj aletinin olduğuna şükredeceksiniz!

Bu kadar pintilik olmaz! iPhone 12 kutu içeriğinde şarj aletinin olduğuna şükredeceksiniz!

Bu kadar pintilik olmaz! iPhone 12 kutu içeriğinde şarj aletinin olduğuna şükredeceksiniz!

Apple, aksesuar satmak karını daha da yükseltmek için ilginç bir yönteme başvuruyor. iPhone 12 kutu içeriğinde şarj aletinin olduğuna şükredin!

Aksesuar satmasını çok seven ve kullanıcısına 3 dolarlık ürünü 20 dolara satmaya bayılan Apple, yeni bir çakallık peşinde koşmaya başladı. Koronavirüs yüzünden bir aksilik olmaz ise Eylül ayında bildiğiniz gibi dört farklı iPhone 12 modeli tanıtılacak. Söylentilere göre bu dört modelin dördünde de Lightning Konnektörlü EarPods kulaklık yer almayacak.

iPhone 12 kulaklıksız gelecek!

Lightning Konnektörlü EarPods almak isterseniz önce 229 TL‘nizi ayarlayın sonra Apple Store’a girip kulaklığı alın mottosunu benimseyecek olan Apple, bu aksesuar kısmanın avantajını kullanıcıya sunmayacak. Yani yine iPhone’un fiyatı 999 dolardan başlayacak. Bu yüzden kulaklık çıktı fiyat düşer demeyin. Aksine Apple’ın kasasına ekstradan daha fazla para girmiş olacak.

iPhone 11 modelinde bile hızlı şarj kablosu ve adaptörünü 2020 yılında bile dahil etmeyen sadece Pro alırsanız var diyen Apple’ın, bu hamlesi aslında bizi hiç şaşırtmadı. Aksesuar satışlarında yaşanan son dönemdeki artış Apple’ın bu tip yöntemlere başvurmasına neden oluyor.

iPhone 12

Editörün Apple’ın aksesuar sattırma olayına bakış açısı;

Aktif olarak 2019 MacBook Air Retina ve iPhone 11 kullanıyorum. Ancak Apple’dan USB-C’den USB-A’ya dönüştürücü almadığım ve iPhone 11’in içinden de çağdışı USB-A kablo çıktığı için iPhone’u MacBook’tan şarj edemiyorum. Apple bu noktada bana iki seçenek sunuyor.

Apple ya 150 TL‘ye USB-A dönüştürücü al ya da 149 TL’ye Lightning Type-C şarj kablosu al diyor. Bu iki cihaz için yaklaşık 15.000 TL ücret ödemiş biri olarak bir de aksesuar alma mecburiyetinde bırakılmaz gerçekten akıl alır gibi değil. Olay 15.000 TL’yi veren 150 TL’yi de verir olayı da değil. Verilir verilmesine ama üst seviye cihaz satıp iki cihazını birbirine bağlayamamak gerçekten içler acısı. Apple’ın aksesuardan gelir elde etmeyi daha uzun yıllar devam ettireceğini düşünüyoruz..

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.