Ana sayfa » Mobil » Huawei Search tanıtıldı! Google sen mi büyüksün yoksa ben mi?

Huawei Search tanıtıldı! Google sen mi büyüksün yoksa ben mi?

Huawei Search tanıtıldı! Google sen mi büyüksün yoksa ben mi?

Huawei bir süredir üzerinde çalıştığı Huawei Search adındaki yeni uygulamasını hayata geçirdi ve tanıtımını yaptı. Peki bu sistem nasıl çalışıyor?

Huawei ve Google arasında yaşananlardan sonra Google servislerinin Huawei telefonlarda kullanımı yasaklanmıştı. Bunun üzerine Huawei kendi, işletim sistemi HarmonyOS ile karşımıza çıktı ama bunun da içinin boş olduğunu; ya da içinin hemen doldurulamayacağını kısa süre içinde öğrenmiş olduk. Huawei bugün kendi arama motoru Huawei Search tanıtımı yaparak Google Play Store için alternatif oluşturmaya çalıştı.

Google ve Huawei birlikte çalışmıyor gibi görünseler de biz bu işten hiçbir şey anlamadık zira Huawei’nin yeni arama motoruna Google uygulamalarını yazdığınızda bırakın link bulmayı direkt olarak programı indirme seçeneği ortaya çıkıyor. Bu da arama motoru gibi değil de sanki bir Play Store izlenimi oluşturuyor.

Huawei bu arama motorunu Şubat ayından beri test ettiğini zaten daha önceden bizlere duyurmuştu ve Petal Search adındaki uygulama da bugün Huawei Search olarak resmen karşımıza çıkmış durumda. Google ve Huawei birlikte çalışmıyorlarsa; bu uygulamanın kaynağı neresi? Bunu da bilmek gerekiyor diye düşünüyoruz. Yani söz konusu Instagram, Facebook ve WhatsApp gibi uygulamaları “Install” dediğimizde bu programları biz nereden indiriyoruz?

Çinli üretici mobil pazara tutunmak için elinden gelen tüm çabayı ortaya koyuyor ve bundan dolayı da markayı tebrik etmek gerekiyor. Bakalım bu uygulama bize ne verecek?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.