Ana sayfa » Mobil » Google uygulaması, iOS ve Android için yeni tasarımına nihayet geçti!

Google uygulaması, iOS ve Android için yeni tasarımına nihayet geçti!

Google uygulaması, iOS ve Android için yeni tasarımına nihayet geçti!

Google uygulaması, Android ve iOS için nihayet güncellendi. Artık her iki işletim sisteminde de otomatik olarak karanlık moda geçiş yapabileceksiniz.

Android ve iOS için Google uygulaması nihayet Karanlık Mod özelliğini almaya başladı. Aslında bu yeniliği bazı kullanıcılar geçtiğimiz haftalarda almıştı, ancak ABD’li şirket son güncellemesi ile bu özelliği daha fazla kullanıcısına ulaştırdı. Bugün itibari ile sizler de Google uygulamanızı Play Store veya Appstore üzerinden güncelleyerek yeni tasarıma ve karanlık mod özelliğine geçiş yapabilirsiniz. Ancak cihazlarınızda Android 10 veya iOS 13 yüklü ise  uygulama zaten otomatik olarak bu tona geçiş yapacaktır.

Android 9.0 Pie kullanıcıları için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Çünkü Google henüz bu sürüm için otomatik karanlık mod desteğini getirmedi. Ancak önümüzdeki günlerde belki yeni bir güncelleme Android Pie kullanıcıları da bu desteğe kavuşabilir.

Bunun dışında, akıllı telefonunuzda Karanlık Mod etkin olsa bile uygulamanın içinden bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.  Yani bu sayede , uygulamayı gündüz modunda kullanıp sistemi de karanlık modda kullanmaya devam edebilirsiniz. Böyle bir şey mümkündür.

Güncelleme tüm akıllı telefonlarda ne zaman gelecek?

Eğer Android 10 ve iOS 13 yüklü bir işletim sistemine sahipseniz, bu yenilik otomatik olarak sizin cihazlarınızda uygulanacaktır. Ancak, bu yeniliğin herkese ulaşması yaklaşık bir hafta sürecek. Bunun içinde sık sık Appstore ve Play store‘dan güncellemenin gelip gelmediğini manuel olarak kontrol edebilirsiniz. 

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.