Ana sayfa » Mobil » Google Pixel 5 amiral gemisi olmayacak! Sektör fena değişiyor…

Google Pixel 5 amiral gemisi olmayacak! Sektör fena değişiyor…

Google Pixel 5 amiral gemisi olmayacak! Sektör fena değişiyor…

Google telefon yapmaya devam ediyor ve yeni nesil Google Pixel 5 pandemi sonrasındaki yeni dünya düzenine ayak uyduran ilk Pixel telefonu olacak…

Google, telefon yapma işinden bir türlü vazgeçmiyor. Bu alanda ne kadar başarısız da olsa bunu kabullenmeyen Larry ve SergeiAndroid işletim sistemini yapıyorsak telefon da yaparız” modundan bir türlü çıkamıyorlar. Nexus serisi ile başlayan bu sevda ilginç bir şekilde Pixel serisine dönüştü ve Google, “ben de amiral gemisi telefon yapacağım” moduna geçiş yaptılar. Bir süredir Google Pixel 5 ile ilgili haberler yapılıyordu ve bugün de oldukça önemli bir sızıntı ortaya çıktı.

Sizlere sürekli olarak söylüyoruz. Yaşanan pandemi sonrasında tüketicilerin alım kriterleri değişti ve kullanıcılar artık amiral gemisi telefonlar almak yerine OPPO Reno 3 Pro gibi, Xiaomi Mi Note 10 gibi ya da Galaxy Note 10 lite gibi orta üst segment telefonlara yöneliyorlar. Bunu gören Google oldukça önemli bir karara imza atarak yeni nesil Pixel 5 serisinde Snapdragon 865 yerine Snapdragon 765G yonga seti ile yola devam edecek.

Pixel 5 serisinin fiyatı tarafında ise şöyle bir durum var. Bugün Amerika’da Pixel 4a 128GB versiyonu 350 dolar seviyesinde ve iPhone SE modeli ise 399 dolardan satışta. Pixel 5 birçok anlamda iPhone SE’den çok daha iyi bir telefon olacaktır, buna eminiz ama Google başarılı olmak istiyorsa; bu detayları da iyice değerlendirmeli diye de düşünmüyor değiliz. Yani Google yeni telefonu Pixel 5‘in fiyatını 650 dolar seviyelerine çıkartır ve bunu “iPhone 12” seviyesine konuşlandırırsa; işi çok zor görünüyor…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.