Ana sayfa » Mobil » Honor X1 televizyon pazarını bitirmeye geldi! Xiaomi TV’lerin havası söndü!

Honor X1 televizyon pazarını bitirmeye geldi! Xiaomi TV’lerin havası söndü!

Honor X1 televizyon pazarını bitirmeye geldi! Xiaomi TV’lerin havası söndü!

Honor geçtiğimiz yıl Honor Smart Screen adındaki ürünü ile televizyon pazarına giriş yaptı. Bugün ise çok daha iddialı Honor X1 ile karşımızda…

Çin dünyanın en büyük pazarı ve Çin’de televizyon izleme alışkanlığı çok ciddi boyutlarda. Bu pazarın kaymağını yiyen ise Xiaomi. Bugün Xiaomi Çin’de %40 oranında bir rakam ile bu pazarın tartışmasız en büyük televizyon üreticisi. Hatta Lei Jun, kendisine yöneltilen “global pazarda televizyonları ne zaman göreceğiz” sorusuna “tam kapasite de çalışsak; Çin ve Hindistan pazarına ancak yetişebiliyoruz.” cevabını vermişti. Bir süredir haberlerini yaptığımız Honor X1 Akıllı TV bugün resmen tanıtıldı.

Açıkçası yeni televizyon serisi tam olarak Xiaomi TV‘lerin karşısına konuşlanıyor. Honor, geçtiğimiz yıl Honor Smart Screen adında bir televizyon serisi tanıtmıştı ve bugün daha iddialı bir şekilde karşımıza çıkıyor. X1 serisi üç farklı ekran boyutu ile karşımıza çıkıyor. 50, 55 ve 65 inç ekrana sahip televizyonların hepsinin de 4K (3840 x 2160 piksel) çözünürlüğe ve oldukça ince çerçevelerle donatıldığını görüyoruz. Ekran kasa oranı %94 seviyelerinde olup neredeyse çerçevesiz bir tasarım görüyoruz.

Honor X1

Honor X1

Honor yaptığı lansmanda X1 Smart TV‘nin önemli ölçüde geliştirilmiş ses ve video sunduğunu dile getirdi. DCI-P3 renk alanının %92‘sini kaplaması ise oldukça iddialı bir oran. Görüntü iyileştirme için yapay zeka tabanlı bir arayüz kullanan televizyon, ekrandaki görüntüyü daha pürüzsüz hale getirmek ve görüntü ayrıntılarını daha net hale getirmek için MEMC adı verilen dinamik görüntü kalitesi telafi teknolojisi kullanıyor.

Televizyonlarda 10 watt‘lık dört hoparlör bulunuyor. Bu da yenilenmiş donanımlardan birisi. Ses 31 farklı ekolayzer kullanılarak ayarlanabilir. Tescilli Huawei Histen ses geliştirme teknolojisi de televizyon tarafından destekleniyor. 

Honor X1 Smart TV, 2GB RAM ve 16GB dahili hafıza ve Honghu 818 yonga seti ile geliyor. Üretici, sadece 4K değil, aynı zamanda saniyede 30 kare hızında 8K da sorunsuz kod çözme sözü de veriyor. Yani bu televizyonlarda upsclae sayesinde 8K görüntüleri de kayıpsız izleyebileceksiniz, ya da izleyebilecekler diyelim.

Honor X1 Smart TV fiyatlar

Öncelikle satışların 25 Mayıs tarihinde başlayacağını belirtelim.

  • 50 inç için 323 dolar
  • 55 inç için 464 dolar
  • 65 inç için fiyat açıklanmadı.

Fiyatlar şaka gibi değil mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.