Ana sayfa » Mobil » Samsung’un Apple’a göndermeli en eğlenceli telefon reklamları!

Samsung’un Apple’a göndermeli en eğlenceli telefon reklamları!

Samsung’un Apple’a göndermeli en eğlenceli telefon reklamları!

Samsung’dan Apple’a göndermeli bu zamana kadar çıkmış en eğlenceli telefon reklamları burada. Apple ile ne dalga geçilmiş arkadaş ya..

Apple ile Samsung, Galaxy S2‘den sonra ezeli bir rekabete girmeye başlamıştı. Bu rekabetin dozu bazen aşmış bazen de kullanıcıların yüzünü güldüren olaylara ev sahipliği yapmıştı. Apple, bu zamana kadar rakiplerine telefon reklamları üzerinden vurma işini profesyonelce yapmış ve gizlilikten vurmuştu. Samsung ise açık açık Apple’a cephe olduğunu belli etmek için reklamlarında çekinmeden iPhone’u göstererek karşılaştırma yolunu tercih etmişti.

Samsung’un bu süreçte iPhone X‘in çentiği ile dalga geçip kendisinin çentik kullanması, iPhone 7 ile de 3.5mm olayını eleştirip yine hiç çamur atmamış gibi kendisinin de 3.5mm’yi kaldırması büyük alay konusu olmuştu. Ancak zamanında iPhone’un dezavantajları için hazırlanan reklamalar oldukça başarılı olmuştu. Tabii Samsung, bu reklamlarını kendileri de Apple’ı taklit etmeye başladıktan sonra YouTube‘dan kaldırmıştı.

Ancak YouTube kullanıcıları bu eğlenceli videoları bir kez daha platforma yükledi. Biz de sizler için bu videolar arasından en eğlenceli olanlarını bir araya getirdik.

Galaxy S2

iPhone 3GS döneminin başladığı sıralar büyük ekranı ile dikkat çeken Galaxy S2 için reklamı oldukça eğleceli. iPhone 3GS kuyruğuna girenleri eleştiren bu video Samsung’un Apple’ı hedef aldığı ilk reklam olarak tarihe geçiyor.

Galaxy Note 8

iPhone’da su geçirmez özelliğin olmadığı, kablosuz şarj özelliğinin bulunmadığı, 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılıp aynı anda şarj edip müzik dinlenemediği yıllarda… (çok değil ya 3 yıl öncesine kadar bunlar iPhone’da yoktu.) Galaxy Note 8 piyasayı bu devrimsel özellikleri ile kasıp kavuruyordu.

Galaxy S9

iPhone X ile çentiğe geçilmiş ancak devrimsel özellikler eklenmemişti. Samsung da durur mu patlatmış reklamı. iPhone X’in tüm hantallığını eleştiren video şimdiye kadar ki en iyi reklam diyebiliriz.

Bonus: Nokia Lumia 920

Piyasadan silinen Microsoft Nokia Lumia 920 için “Savaşma. Değiştir.”  mottosu izlenmiş hem Apple hem de Samsung eleştirilmişti. Umarız o zaman Microsoft’un bu mottosunu ciddiye alanlar çıkmamıştır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.