Ana sayfa » Mobil » Megapiksel savaşları sürüyor! Galaxy Note 20+, 108 MP kamera ile geliyor!

Megapiksel savaşları sürüyor! Galaxy Note 20+, 108 MP kamera ile geliyor!

Megapiksel savaşları sürüyor! Galaxy Note 20+, 108 MP kamera ile geliyor!

Son dönemde alevlenen megapiksel savaşları, Xiaomi’den Samsung’a birçok markanın katılımıyla boyut değiştiriyor. Savaşın son fedaisi ise Galaxy Note 20+…

Özellikle son birkaç yıldır artan megapiksel değerleri, büyük firmalar arasında tabiri caizse bir savaş halini aldı. Daha öncesinde 16 megapiksel bile çok görülürken, zamanla 32 megapiksel, 48 megapiksel, 64 megapiksel ve son dönemde 108 megapiksel kameralı telefonlar piyasaya sürülmeye başladı. Özellikle Xiaomi ve Samsung‘un kızdırdığı bu savaş, bitmek yerine daha da alevleniyor; ancak bu değerlerin ne kadar dikkate alınması gerektiğini bilemiyoruz. Neticede piyasada megapiksel değeri oldukça düşük olan; lakin sensör ve yazılım sayesinde birçok telefondan daha iyi çekimler yapabilen cihazlar bulunuyor. Her neyse, biz bugün bu detaylara takıılmayarak Samsung Galaxy Note 20+‘ın 108 megapiksel kamera ile gelecek olmasını konuşalım…

SM-N985 kodu ile birlikte önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Samsung Galaxy Note 20+, 4.500 mAh kapasiteli büyük sayılabilecek bir pil ile gelecek. 120Hz tazeleme hızına sahip ekranı ile birlikte dikkat çekecek olan yeni amiral gemisi, kamera tarafında da iddialı olacak. 108 megapiksel çözünürlükteki kamerası ile oldukça net çekimler yapacak olan Galaxy Note 20+, sensör tarafında bilinmezlikler ile dolu. En azından şuan için Galaxy S20 Ultra‘da bulunan 108 megapiksellik kamera sensörü ile aynı sensörü mü kullanacak? Yoksa başka bir sensörden mi yararlanacak? bilinmiyor.

Galaxy Note 20+

Ana kameranın yanı sıra Galaxy S20 ve S20+‘da karşımıza çıkan 68 megapiksel hibrit zoom yeteneği Galaxy Note 20’de bulunmayacak. Galaxy S20 Ultra’da yer alan periskop kameraya da sahip olmayacak olan cihaz, şuan için kamera tarafında bizlere bu kadar detay sunuyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.