Ana sayfa » Mobil » MediaTek Dimensity 820 tanıtıldı! 765G çöp olacak! ÇÖP

MediaTek Dimensity 820 tanıtıldı! 765G çöp olacak! ÇÖP

MediaTek Dimensity 820 tanıtıldı! 765G çöp olacak! ÇÖP

Bir süredir sızıntı haberlerini paylaştığımız ve benchmark testlerinde de ortaya çıkan MediaTek Dimensity 820 bugün resmen tanıtıldı. 765G çöpe gider….

MediaTek son dönemde yonga setlerinde oldukça önemli atılımlar ortaya koydu. Hem P serisi hem de yeni nesil Dimensty yonga setleri ile kullanıcıların karşısına çıkan Tayvanlı teknoloji devi bugün bir süredir sızıntılarını yayınladığımız MediaTek Dimensity 820 yonga seti ile karşımıza çıktı.

Yeni yonga setinin işlemci üretim süreci hakkında çok fazla spekülasyon vardı ve yeni yonga setinin 7 nanometre üretim sürecine sahip olacağı kesinleşti. Sızıntılarda da ortaya çıkan 2.6 GHz frekansında çalışan dört Cortex-A76 çekirdeği ve 2 GHz frekansında çalışan dört Cortex-A55 çekirdeği bu işlemcinin kas gücünü oluşturuyor.

MediaTek Dimensity 820 testlerde ezdi geçti!

Yapılan lansmanda MediaTek yeni nesi işlemcisi Dimensty 820 yonga setini Snapdragon 765G yonga seti ile karşılaştırdı. MediaTek‘in verilerine göre yapılan Geekbench 4.2 testinde Dimensty 820 Snapdragon 765G yonga setine göre tekli çekirdekte %7 ve çoklu çekirdekte %37 daha iyi bir performans ortaya koydu. Keşke bu testler grafik halinde değil de gerçek dünyada test edilerek spesifik olarak bizlere gösterilebilseydi…

Ortaya çıkan bir başka grafikte ise Yapay Zeka uygulamalarında Dimension 820‘nin Snapdragon 765G‘den %300 daha hızlı olduğunu gösterildi. Bunların gerçek dünyadaki yansımalarını ise hep birlikte göreceğiz. Son dönemde bildiğiniz üzere MediaTek‘in benchmark testlerini manipüle ettiği ile ilgili bilgilerin ortaya çıkması bu grafikleri de ne kadar güvenilir kılacak bunun da takdirini sizlere bırakıyoruz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.