Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Bayramda seyahat edebilecek miyiz? Okullar Açılacak mı?

Bayramda seyahat edebilecek miyiz? Okullar Açılacak mı?

Bayramda seyahat edebilecek miyiz? Okullar Açılacak mı?

Pandemi sonrasında yaşananlar birçok kişinin Bayramda seyahat edebilecek miyiz? sorusunu sormasına sebep oldu. Bugün Cumhurbaşkanımız resmen açıkladı

Koronavirüs salgını hayatımızı yeniden şekillendirmeye başladı. Bu süreci hep birlikte aşmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz günlerde bulunduğumuz şehir Çanakkale’de sokakta maske takma alışkanlıklarını sizlere göstermiştik. Tek kelimeyle rezalet olan maske takma alışkanlığımız sonrasında herkesin birbirine sorduğu soru; Bayramda seyahat edebilecek miyiz? Sorusuna Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan az önce açıklama yaparak açıklık getirdi.

Ramazan Bayramında EvdeKal Türkiye

Yapılan açıklamaya göre 23 – 24 – 25 ve 26 Mayıs tarihlerindeki bayram arifesi ve bayram süresince tüm yurtta 81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Bu yasak 4 gün boyunca sürecek ve bu noktada bayramda birbirine gidip gelinme olmayacak. Açıkçasını söylemek gerkirse yaşanan son olaylardan sonra bu kararın oldukça doğru bir karar olduğunu düşünüyoruz.

Okullar Kapandı! 

Bir açıklamada okulların açılışı ile ilgiliydi ve bu konuda da Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan bir açıklama yaparak okulların kapandığını resmen dile getirdi. Birçok öğrenci, veli ve öğretmen bu haberi bekliyordu ve okullar kapanarak. Eylül ayında da yeni eğitim öğretim yılının başlayacağını resmen açıkladı.

Bu kararın da doğru bir karar olduğunu düşünüyoruz. Zira çocuklarımızı elimizden geldiğince koruduğumuz bu dönemde okulların yeniden açılması büyük bir sorunu da beraberinde getirebilirdi. Güzel günler görmek istiyorsak; biraz daha dişimizi sıkmak zorundayız…

Güzel günler yakın…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.