Ana sayfa » Mobil » Maske takıyor muyuz? Durum gerçekten içler acısı…

Maske takıyor muyuz? Durum gerçekten içler acısı…

Maske takıyor muyuz? Durum gerçekten içler acısı…

Koronavirüs pandemisi sonrası elimizde şu anda iki silah var. Biri maske biri de sosyal mesafe. Peki bizler Maske takıyor muyuz? Sokağa çıkıp baktık…

Koronavirüs pandemisi sonrasında hayatımız büyük ölçüde değişti. İnsanlık bu noktada ne yapacağını ararken aşı çalışmalarından ise halen olumlu bir haber bulunmuyor ve kısa vadede aşı beklemek oldukça güç gibi görünüyor. Sağlık Bakanımız Sn Fahrettin Koca bu dönemde oldukça iyi bir yönetim sergilese de son dönemde hastalığın geri doğru gitmesi insanların da “normalleşme sürecini” yanlış anlamasına sebep oldu. Peki elimizdeki tek silah olan maske kullanım oranımız ne? Maske takıyor muyuz?

Açıkçası bu sorunun cevabı için sokağa indik ve bu soruya yaşadığımız şehir Çanakkale‘de cevap aradık. Durum tek kelimeyle içler acısıydı. İnanın videoyu yaptıktan sonra durumdan resmen utandık. İnsanların son dönemde pandeminin düşmeye başlamısından ve havaların da iyileşmesi ile birlikte önlemleri tamamen bıraktıklarını üzülerek gördük.

Siz de kendi şehrinizden buna benzer bir video çekip bize yollarsanız Volkan MANAV Youtube kanalında sizin de şehrinizi yayınlayacağız. Kanalı sizlere açtık. Umarız bir farkındalık yaratmayı başarabiliriz. Zira görünen o ki; bu farkındalığa kesinlikle ihtiyacımız var. Umarız hepimiz maske takarak ve sosyal mesafeye uyarak bu süreci içinden daha çıkılabilir bir hale getirebiliriz…

Bu videoda bize eşlik eden sevgili kardeşim Salih Can ERİŞ’e de tekrar tekrar teşekkür ederiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.