Ana sayfa » Mobil » Huawei P Smart S ortaya çıktı! Değişen tek şey hiçbir şey…

Huawei P Smart S ortaya çıktı! Değişen tek şey hiçbir şey…

Huawei P Smart S ortaya çıktı! Değişen tek şey hiçbir şey…

Huawei orta segment pazarına yeni bir soluk getirmek amacıyla Huawei P Smart S modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Peki telefon bize ne sunacak?

Huawei P serisi orta segment telefonlara devam etme kararı aldı. Amerika ile yaşanan sorunlardan sonra Çinli üretici Kirin 810 ve Kirin 820 serisine bağımlı kalacak gibi görünürken bugün Huawei P Smart S adında bir telefon ortaya çıktı ve bu telefonda Kirin 710 yonga seti olacak.

Huawei bu noktada tüketicilere farklı bir şey sunabilmek adına ekran tarafında OLED ekran kullanacak ve diğer P Smart serilerinden de farklı bir şey ortaya koyabilecek. Bununla birlikte Huawei telefonunda 4000 mAh pil gücü kullanırken 4GB ve 6GB RAM kapasitesini de telefona entegre edecek. 6GB RAM’in sadece Çin’e özel olabileceği de gelen bilgiler arasında.

Huawei P Smart S teknik özellikler

Bildiğiniz gibi Huawei ve Amerika arasında yaşananlar yüzünden Huawei Google servislerini telefonlarına koyamıyordu ev gelen bilgiye göre bu telefonda da böyle bir durum söz konusu olacak. Android 10 ve EMUI 10 arayüzüne sahip olunsa da Google uygulamalarını dışarıda yüklemek zorunda kalacağız. İşte bu yüzden de Huawei’nin Avrupa pazarındaki durum biraz kritik gibi görünüyor. Sızan bilgilere göre P Smart S modelinde 48 megapiksel ana kamera bulunacak.

Baktığımızda telefonun birçok özelliğinin bir önceki nesil P Smart 2020 modeline benzediğini görsek de tasarım tarafında firma farkı olmaya çalışıyor…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.