Mobil Mayıs 14, 2020 15:00

Realme, Android 11 testlerine yakında başlıyor!!! İlk test cihazı da nihayet belli oldu

Realme son zamanlarda rüzgar estirmeye devam ediyor. Çinli teknoloji devi Android 11 güncellemesi için şimdiden Beta grubunu toplamaya başladı
Realme, Android 11 testlerine yakında başlıyor!!! İlk test cihazı da nihayet belli oldu

Çinli teknoloji devi Realme, son zamanlarda gösterdiği performans ile adeta gözlerimizden yaş getirtti. Artık kitlesini daha çok genişletip büyütmek isteyen şirket ilk adımı, cihazlarını OPPO‘nun ColorOS arayüzünde ayırıp kendi arayüzü RealmeUI‘a geçirerek attı. Android 10 tabanına  dayanan bu arayüz Realme cihazları için tonlarca özelliği de beraberinde getirdi. Bunlardan bir kaçına örnek verecek olursak RealmeUI ile cihazlarımız, gelişmiş karanlık mod, akıllı kenar çubuğu, yeni kamera arayüzü ve son olarak yenilenmiş durum çubuğu gibi bazı gelişmeler ve yeniliklere de kavuştu. Kısacası, adeta küllerinden doğdu. Bunun yanı sıra yazılım konusunda daha da çok büyüyüp popülerleşmek isteyen Realme, önümüzdeki ay yayınlanacak Android 11 beta testleri için şimdiden kullanıcıları toplamaya başladı bile.

Çinli şirket bugün yaptığı bir duyuru ile, Android 11‘i test etmek üzere  Realme X2 Pro kullanıcılarını beta grubuna davet etti. Ürün yazılımı şu an için henüz mevcut değil ancak, şirket şimdiden erken davranıp beta ekibini toplamayı amaçlıyor. Bildiğiniz üzere Realme X2 Pro, geçtiğimiz yıl şirketin ilk amiral gemisi olarak piyasaya sürüldü. Bu telefon sayesinde Realme, ileri teknolojileri de daha fazla cihazında deneyimleme fırsatını bulmuş oldu. Böylelikle Premium cihazlarının da sayısını arttırdı. Çinli şirketin şimdiki hedefi ise Android dünyasındaki popülaritesini arttırıp kendini daha çok kullanıcıya duyurmak oldu. Realme, gerçekleştireceği Android 11 testlerinin yanı sıra, bir de kendi arayüzü Realme UI için bazı geliştirmeler ve yenilikler sunacak. Peki bu test ekibine nasıl katılacağız?

Eğer bir Realme X2 Pro cihazına sahipseniz ve şansınızı denemek istiyorsanız, bu beta testine 18 Mayıs tarihine kadar kayıt olabilirsiniz. Ancak şirket beta grubunu önümüzdeki günlerde açacak ve resmi hesaplarından kullanıcılarını bu testte davet etmeye devam edecek. Bunun içinde duyuruları takip etmeye devam edin.

Realme‘nin Android 11 sürümü hakkında şuana kadar bildiklerimiz bu kadar. Ancak, X2 Pro‘nun güncellemeyi alacak ilk cihazlar arasında görmek oldukça güzel.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.