Mobil Mayıs 12, 2020 20:30

İşte en iyiler! AnTuTu’da en iyi orta ve üst segment telefonlar listelendi!

Her ay yayınlanan "En performanslı Android telefonlar" listesi, Nisan ayında da bizlerle. İşte karşınızda AnTuTu'nun en iyi akıllı telefonlar listesi!
İşte en iyiler! AnTuTu’da en iyi orta ve üst segment telefonlar listelendi!

Son dönemde birbiri ardına gelen yeni telefon tanıtımları, pazardaki çeşitliliği de fazlasıyla arttırıyor. Bu çeşitlilik de akıllı telefon alacak insanların kararsız kalmasını, günlerce araştırma yapmasını, sonunda da içine en çok sinen telefonu alması ile sonuçlanıyor. Tabi ki bu karşılaştırmalar ve araştırmalar istek ve ihtiyaçlara göre değişiklik gösterse de, birçok insanın ilk dikkat ettiği husus alacağı telefonun performansı oluyor. Performans konusunu da Benchmark adı verilen kıyaslamalar, birçok insanın işini kolaylaştıran unsurlar haline geliyor. Son olarak bu Benchmark testlerinin en popülerlerinden biri olan AnTuTu‘nun yayınladığı en iyi orta ve üst segment telefonlar listesi birçok cihaz hakkında fikir sahibi olmamızı sağlayacak. İşte karşınızda en iyi orta ve üst segment akıllı telefonlar!

en iyi telefonlar

Üst Segmentin Kralı Xiaomi Mi 10 Pro!

AnTuTu’nun Nisan ayı için yayınladığı listelere üst segment cihazlar ile başlıyoruz. En performanslı üst segment cihazı, AnTuTu Benchmark testlerine göre Çinli teknoloji devinin amiral gemisi Mi 10 Pro olurken, ikinci sırada yine Çin merkezli bir şirketin amirali bulunuyor. İkinci sırada sürekli problemleri ile gündeme gelen OnePlus 8 Pro bulunurken, cihazın Mi 10 Pro ile arasında 11.072 puanlık fark mevcut. Üçüncü sırada yine Xiaomi‘nin üst segment cihazlarından Mi 10 karşımıza çıkıyor. Üç cihazında Snapdragon 865 yongasından güç alması da Mediatek, Kirin ve Exynosun hala 40 fırın ekmek yemesi gerektiğini fazlasıyla gösteriyor. Hatta listede hiç Kirin ve Mediatek yongalı cihazın bulunmaması da Snapdragon’un üst segmentte oldukça rahat olduğu izlenimini veriyor. Listenin dördüncü ve beşinci sırasında ise Samsung‘un Exynos 990 yongalı Galaxy S20 Ultra ve Galaxy S20+ cihazları bulunuyor.

Editörün Notu:

Bu arada neden listede yok bilemiyoruz ama şu anda elimizdeki Find X2 bu testte 607.532 puan aldı…

AnTuTu Nisan, üst segmentin en iyileri

AnTuTu Nisan, üst segmentin en iyileri

Orta Segment Kirin ve Mediatek’in!

Üst segmentin “enleri” listesindeki hiçbir cihazın güç almadığı iki yonga seti üreticisi olan Kirin ve Mediatek, bu açıklarını orta segmentin “enleri” listesinde zirveye çökerek kapatıyorlar. Öyle ki orta segmentin en performanslı telefonlar listesinin zirvesinde Kirin 810‘dan güç alan Huawei Nova 7i, ikinci sırada Mediatek Helio G90T yongalı Redmi Note 8 Pro ve onun altında ise yine Mediatek‘in Helio G90T yongasını kullanan Realme 6 bulunuyor. Listenin devamında, Snapdragon‘lu cihazlar bizleri karşılarken, Kirin ve Mediatek‘in hakimiyeti sadece ilk üç cihaz için geçerli oluyor. Aynı zamanda Helio G90T kullanan Realme 6‘nın, Snapdragon 720G kullanan ağabeyi Realme 6 Pro‘dan yüksek puan alması, listedeki ilginç detaylardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

AnTuTu Nisan, orta segmentin en iyileri

AnTuTu Nisan, orta segmentin en iyileri

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.