Honor Mayıs 12, 2020 22:00

Honor 30 Lite Youth Edition geliyor! Üçlü kamera hem de uygun fiyata!

Honor 30 Lite Youth Edition geliyor! Üçlü kamera hem de uygun fiyata!

Honor 30 Lite Youth Edition için bugün ilk sızıntı geldi. Üçlü kamera kurulumu, güçlü donanım ve uygun fiyat.. Hepsi bu modelde olacak!

Huawei‘nin alt markası olan Honor, geçtiğimiz ay amiral gemisi modelleri olan Honor 30 ve 30 Pro modellerini tanıtmıştı. Düz model için 425 dolar ve Pro model için 565 dolar fiyat etiketiyle herkese hitap etmeyen bu modellerin ardından firmanın daha uygun yollu bir model tanıtacağı ortaya çıktı. Honor 30 Lite Youth Edition olarak isimlendirilmesi beklenen bu modelin özellikleri ise şimdiden sızdı.

Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo‘da ortaya çıkan bilgilere göre; Honor 30 Lite modelinde üçlü kamera kurulumu yer alacak. Bu kameralardan ana kamera ise 48 Megapiksel çözünürlüğüne sahip olacak. Telefonun yan bölümüne konumlandırılacak parmak izi okuyucusu ile gelecek olan bu model, Android‘de artık bir standart olan 90 Hz tazeleme hızlı ekrana sahip olacak.

OLED ekran ile gelmesi beklenen bu modelde, neden parmak izinin ekrana entegre edilmediği büyük merak konusu. Muhtemelen Honor, orta segmentte ekrana entegreli parmak izi okuyucularının aşırı yavaş çalıştığı ve güvensiz olduğu için böyle bir yol izleyecek.

Honor 30 Lite Youth Edition

Kalbinde Huawei Kirin 820 yonga seti ve 6 GB RAM yer alması beklenen bu modelde 5G desteği de bulunacak. Fiyat konusunda ise Honor’un artık 350 dolar bandına inmesi bekleniyor. Fiyatı uygun tutmak adına özelliklerden fazla kısmadan karşımıza güçlü bir telefon ile çıkacak olan firmanın, Honor 30 Lite‘ı önümüzdeki ay tanıtacağı söyleniyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.