Mobil Mayıs 11, 2020 17:00

Ağlamak İstiyorum Sayın Seyirciler! Apple iPhone 12…

Nasıl geçti habersiz, o güzelim aylarım? iPhone 11 serisinin çıktığı gün daha dün gibi aklımızdayken iPhone 12 ile ilgili ayrıntılar ortaya çıktı.
Ağlamak İstiyorum Sayın Seyirciler! Apple iPhone 12…

Apple’ın bomba gibi son sızıntısı Weinbach ve EverythingApplePro tarafından yayıldı. 120Hz ProMotion özelliğinin Apple iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max‘e gelmesi tahmin ediliyor. ProMotion ilk olarak 2017’de çıkan iPad Pro’da sunulmuş bir özellik. 120Hz’de ekran saniyede 120 kere yenilenir. Apple 60Hz ve 120 Hz arasında kalmış durumda ancak büyük olasılıkla bu iki amiral gemisinde 120Hz kullanılması bekleniyor.

Apple batarya konusunda önemli bir iyileştirme yapmaya da hazırlanırken, ProMotion özelliği ile pil tasarrufu da etkin bir hale gelecek. Örneğin; iPhone 11 Pro Max‘in pil performansı gayet güzel. Orta ve yoğun kullanımda dahi bir tam günü rahatlıkla çıkarabiliyor. Ancak Apple iPhone 12 serisinde 5G kullanacağının müjdesini verdiği için pil kullanımı yoğun olacak. Bu nedenle iPhone 12 Pro Max 4400 mAh batarya ile karşımızda olacak. Bu iPhone için son derece iddialı bir batarya. Serinin bütün üyelerinin 5nm ve A14 biyonik yonga setine sahip olması bekleniyor.

iPhone 12 için geri sayım başladı

iPhone 12 için geri sayım başladı

iPhone 12 4GB RAM ile gelirken Plus, Pro ve Pro Max 6GB RAM ile gelecek. Ayrıca telefonlardaki kamera lanslerinin daha uzunluğu ve genişliğinin 5mm daha büyük olacağı da sızıntılar arasında. Hızlı otomatik odaklama ve düşük ışıktaki performansı bu sayede çok daha iyi olacak. TF International analisti Ming-Chi Kuo, “Sensor-shift” adı verilen yeni bir görüntü sabitleme teknolojisinin kullanılacağının müjdesini verdi. iPhone 12 ve iPhone 12 Plus modellerinde ultra geniş açılı lens bulunurken, Pro ve Pro Max modellerinde 3x optik zoom yapabilen telefoto lens de bulunacak. Apple 64 megapiksel kamera üzerinde çalışıyor ancak bu kez yetişmezse bu özelliği iPhone 13 serisinde görebiliriz. Videoda mikrofon kısmında ses yakınlaştırma özelliğinin de iyileştirilmesi bekleniyor.

Kamera performansında oldukça iyi bir yerde olan Apple, iPhone 12 ile bu güzelliğini cilalayacak gibi görünüyor. Yeni bilgilere ulaştıkça siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.