Google Duo Mayıs 10, 2020 21:00

Google Duo için yeni özellik geldi!

Google Duo için yeni özellik geldi!

Google’ın görüntülü görüşme uygulaması Google Duo için uzun zamandır beklenen yeni özellik bugün herkes için kullanıma sunuldu.

COVID-19 pandemisinden dolayı milyonlarca kişi evlerinde kişisel karantina uygulamasına geçmişti. Bu süreçte insanlar eşlerinden, dostlarından ve sevdiklerinden uzak durmak zorunda kalmıştı. Bu süreçte görüntülü görüşme uygulamaları yükselişe geçmişti. Özellikle grup sohbetlerinde patlama yaşanmıştı. Bugün ise biraz geç de olsa Google Duo cephesinden beklenen atılım geldi.

Google Duo artık daha yetenekli!

Google Duo’nun Android ve iOS kullanıcıları için yeni aile modu özelliği kullanıma sunuldu. Aile modu özelliğini kullanarak, herkesin görmesi için video görüşmeleri başlatabilir ve ayrıca Facebook Messenger‘da olduğu gibi eğlenceli efektler ve maskeler ekleyebilirsiniz.

Bu yeni özellik ile video görüşmesi başlatmak için; menü simgesine dokunun ve ardından Aile öğesine dokunmanız yeterli olacaktır. Maskeler ve efektler de bu video görüşmelerinizde kullanabileceksiniz.

Google ayrıca önümüzdeki haftalarda Web üzerinden Duo ile grup görüşmeleri yapabileceğinizi de duyurdu. Ancak bu özellik, ilk etapta sadece Google Chrome web tarayıcısında kullanılabilecek. Diğer tarayıcılar ise bu desteğe muhtemelen sahip olamayacak.

Google Duo

Duo’nun yeni özelliğini kullanmak için App Store ve Play Store üzerinden uygulamanın en güncel sürümünü yüklemeniz gerektiğini belirtelim. Görüntülü video konferansları uygulaması arasında en çok sükse yapan uygulama bildiğiniz gibi Zoom olmuştu. Ancak Zoom’un güvenlik açıkları ile dolu olduğu için Google veya Microsoft‘un çözümlerini kullanmanızı öneriyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.