Mobil Mayıs 8, 2020 14:00

DXOMARK iPhone 11’in selfie notunu verdi!!! İlk 10’da bile değil

Akıllı telefonlarımızın kamera testlerini yapan DXOMARK, S20 Ultra'dan sonra bugün de iPhone 11'in selfie notunu verdi
DXOMARK iPhone 11’in selfie notunu verdi!!! İlk 10’da bile değil

Günümüzde kullandığımız akıllı telefonlar artık dijital fotoğraf makinelerinin yerini aratmıyor. Üreticiler her geçen gün geliştirdiği sensörler ve lensler ile neredeyse profesyonel kameralar kadar etkili resimler çekmemize olanak sağlıyor. Hatta son yıllarda bu üreticiler daha yüksek çözünürlüklü telefonlar için birbirleriyle rekabet içerisine girdiler. Hatırlayacaksınız Samsung, Huawei ve Xiaomi 108 megapiksel kameraları ile bu yıl  mobil pazarı adeta salladılar. Bildiğiniz üzere bu akıllı telefonların kameralarının ne kadar iyi olduğunu DXOMARK ekibi  test ediyor ve belirliyor. DXOMARK bu hafta başlattığı selfie haftasında bazı amiral gemisi cihazların ön kameralarını test etmeye başladı. İlk olarak P40 Pro’yu test eden ekip, ardından S20 Ultra ve iPhone 11 ‘inde testlerini gerçekleştirip notunu verdi.

iPhone 11‘in ön kamerası DXOMARK‘tan 91 puan aldı ve epey bir hayal kırıklığı yarattı. Hatta ilk 10’a dahi giremedi. DXOMARK‘ın listesinde şuan ilk sırada,  Huawei P40 Pro(103) yer alırken, ikinci ve üçüncülüğü’de sırasıyla  S20 Ultra(100) ve Huawei nova 6 5G(100) yerleşiyor.

DXOMARK, iPhone 11‘in selfi performansını iyi buluyor ancak diğer kıyasladığı cihazlara göre ilk 10‘a bile giremiyor. Ayrıca iPhone 11‘in ön kamera özellikleri 11 Pro Max ile aynı olduğundan her iki modelinde birbirleri ile benzerlik göstermesi çok normal.

Peki sizler bu karşılaştırmayı nasıl buluyorsunuz?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.