Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 7, 2020 9:00

Yarış oyunu sevenler buraya! Forza Street Android ve iOS’da yayında!

Karantina da canı sıkılan oyunseverlere müjde! Forza Street, iki yılın sonunda hem iOS için hemde Android için yayınlandı. Üstelik ücretsiz bir şekilde! İndirme linkleri mi? Hemen aşağıda...
Yarış oyunu sevenler buraya! Forza Street Android ve iOS’da yayında!

Yarış oyunları denildiği zaman akıllara ilk olarak Need For Speed geliyor olabilir; ancak son yıllarda bu durum biraz değişti. Öyle ki yıllarca NFS’nin oyunları ile büyüyen bir nesil, yerini yavaş yavaş farklı oyunları tercih eden bir nesile bırakıyor. Bu nesil haksız mı? Elbette değil. Neticede Need For Speed, bir zamanlar piyasayı kasıp kavursa da, bu aralar pek ses getiren oyunlara imza atamıyor. NFS’nin boşluğu da kapanmayacak kadar büyük müydü? Elbette bu sorunun cevabı da hayır.

Forza Street Mobil Oyun Pazarında!

NFS’nin yarış oyunlarında son dönemde oluşturduğu boşluğu fırsat bilen birçok oyun geliştiricisi de kendi oyunlarını daha büyük bir arzuyla piyasaya sürdü. O firmalardan biri de, ilk olarak sadece Xbox kullanıcılarının faydalandığı Playground Games oldu. Bu yapımcı, Forza isimli serisini Xbox aracılığı ile dağıtıma sundu ve Xbox ile başlayan Forza macerası bugün Android ve iOS‘a kadar ulaştı. İşte karşınızda Forza Street!

Burada küçük bir parantez açmakta fayda var. Forza ilk oyununu 2005 yılında Forza Motorsport adı altında oyunseverlerin karşısına çıkardı. Yani Forza, NFS’nin en revaçta olduğu dönemlerde kendi oyunlarını piyasaya sürüyordu; ancak en büyük ilgiyi NFS’nin yavaş yavaş zirveden düştüğü dönemde gördü.

Her neyse, işin tarihi boyutunu bir kenara bırakalım ve konumuz olan Forza Street’e geri dönelim. Oyun ilk olarak 2018 yılının Mayıs ayında oyunseverler ile buluştu. 8 Mayıs‘dan bugüne kadar da sadece bilgisayar kullanıcıları Microsoft Store üzerinden bu oyuna erişim sağlayabildi. Aradan geçen iki yılın sonunda ise mobil oyun sektörüne giriş yapan Forza Street, 15 yıllık Forza deneyimini hem Android kullanıcılarına hemde iOS kullanıcılarına yaşatacak. Öyle ki Play Store, App Store ve Galaxy Store‘da ücretsiz bir şekilde yayınlanan oyun, sokak yarışını da kullanıcıların iliklerine kadar hissettirecek.

Oyunu bilgisayarınıza indirmek için buraya, Android telefonunuza indirmek için buraya ve iOS cihazınıza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.