Mobil Mayıs 7, 2020 20:00

COVID-19 AppStore yaradı! Evde Kalınca parayı uygulamalara yatırdık

Birçok insanı ve sektörü derinden etkileyen COVID-19 AppStore için rekorların kırılmasına sebep oldu. Evde kaldık ve bol bol indirme yaptık...
COVID-19 AppStore yaradı! Evde Kalınca parayı uygulamalara yatırdık

Koronavirüs pandemisi hayatımızı tehdit etmeye devam ederken mobil pazardaki satışın daralmaya başladığı da gelen raporlar ile ortaya çıkıyor. Belki yeni telefon almıyoruz ama evde kaldıkça yeni yeni uygulamaları da deneyimleme fırsatına sahip oluyoruz. Bunun için de her kullanıcı kendi marketinden oyun ve uygulama indirirken bugün oldukça önemli bir rapor açıklandı. COVID-19 AppStore için ya da uygulama geliştiricileri için yeni bir ekmek kapısı oldu.

Bugün Sensor Tower ve yatırım bankası Morgan Stanley tarafından açıklanan bilgilere göre AppStore uygulama mağazasındaki geliri bir önceki yılın aynı dönemine göre %31 arttı. Sadece geçtiğimiz ay içinde uygulama satışları 1,7 milyar dolar olarak gerçekleşti. AppStore’daki toplam uygulama indirme sayısı da yıllık %40 oranında arttı ve Apple, uygulama mağazasındaki indirme sayısının da her ay düzenli olarak artmaya devam ettiği bildirildi.

En çok indirme ve ara harcayan ülkeler ise Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve İngiltere oldu. Önümüzdeki dönemde bu artışın devam edeceği de gelen bilgiler arasında. Aynı durumun Google tarafında ne durumda olduğu ise şimdilik bilinmiyor. Zira Google tarafında dışarıdan da uygulamalar yüklenebildiği için bunun bilinmesi çok mümkün görünmüyor. Apple’ın yüzü bu sıralar telefon satışlarından gülmese de bu haberler yatırımcılara oldukça iyi geliyor…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.