Ana sayfa » AirPods » Android bu kadar güncelleme almıyor! AirPods Pro için güncelleme çıktı!

Android bu kadar güncelleme almıyor! AirPods Pro için güncelleme çıktı!

Android bu kadar güncelleme almıyor! AirPods Pro için güncelleme çıktı!

Apple, rakip tanımayan AirPods Pro kablosuz kulaklığı için güncelleme yayınlamaya devam ediyor. Peki, bugün gelen güncelleme neler getiriyor?

iPhone 7 ile birlikte 3.5mm kulaklık girişini kaldıran ve kablolu kulaklıkların yoluna taş koyan Apple, AirPods ile karşımıza çıkmıştı. Kısa bir süre içerisinde dünyanın en popüler kablosuz kulaklığı haline gelen AirPods’a daha sonra Çin’den bir çok rakip çıkmıştı. Apple bu süreçte sessiz kalıp bombayı AirPods Pro ile patlatmıştı.

Kulakiçi form ile gelen AirPods Pro’nun, ANC yani aktif gürültü engelleme özelliği devrim yaratmıştı. Bağlantı konusunda oldukça başarılı olan Apple’ın kablosuz kulaklığı, ses kalitesi konusunda da odyofilleri bile tatmin etmeyi başarmıştı. Ancak Apple bu süreçte bazı sorunlar yaşadı. Sorunları çözmek için OTA üzerinden güncellemeler sunan Apple, bugün bir güncelleme daha yayınladı.

Geçtiğimiz ay 2C54 sürüm numaralı güncelleme yayınlayan Apple, bu güncellemede yaşanan sorunlardan dolayı güncellemeyi geri çekmişti. Apple bugün ise 2D15 yapı numaralı güncellemeyi yayınladı. Bu güncelleme ile bağlantıda yaşanan sorunlar, bass seslerinde yaşanan güç kayıpları ve ve aktif gürültü engellemedeki hataların tamamı gideriliyor.

AirPods Pro

Eğer AirPods Pro‘ya sahipseniz kulaklığınızı güncellemek için öncelikle kulaklıkların herbirinin ve şarj kutusunun şarjının yüzde 70’ten fazla olduğuna emin olun. Daha sonra iPhone üzerinden; Ayarlar>Genel>Hakkında>AirPods Pro bölümüne girin ve sürüm numarasında 4-5 defa hızlı hızlı basıp çekin. Bu işlemden sonra kulaklık otomatik olarak güncellenecektir. Eğer yeni sürüm bu işlem sonrasında da gelmiyorsa; kulaklığınızı şarja takın ve OTA üzerinden otomatik olarak yüklemesini bekleyin.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.